KEŞAN'DA YAZ FUTBOL OKULU KURSU BAŞLADI

Keşan Belediyesi’nin, çocukların yaz döneminde boş zamanlarını ve yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmesi, kötü alışkanlıklardan uzak durması ve sağlıklı bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olmak amacıyla açtığı Yaz Futbol Okulu Kursu başladı.
13.05.2019
195 kez okundu

Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda verilen kursun açılışına Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da katıldı. Atatürk Spor Stadı ve Spor Tesisleri Sorumlusu Andaç Gedik ile Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk’tan kurs ile ilgili bilgi alan Başkan Helvacıoğlu, gençlerin spora yönlenmesinin önemine dikkat çekerek şunları anlattı: “Keşan Belediyesi olarak çocuklarımızın spor yapmasını çok önemsiyoruz. Spor yapan çocuklar; sağlıklı ve mutlu olurlar, güne enerjik başlar, etraflarına neşe saçarlar. Ayrıca arkadaşlarıyla daha çok sosyalleşme imkanı bulurlar. Spor yapan çocuklar kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Sağlıklı, eğitimli ve başarılı bir nesil yetiştirilmesi amacıyla belediye olarak üzerimize düşen her türlü sportif faaliyete destek olacağız. Keşan Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. Gelecek nesillerde sağlıklı yaşam ve spor bilincinin geliştirilmesi amacıyla bu tür kurslarımızı açıyoruz. Yoğun ilgiden dolayı çok memnunuz. Yaz dönemi boyunca kursumuz devam edecek” dedi.


İLK GÜN 80 ÖĞRENCİ KATILDI
Çocukların fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen kursun pazartesi ve çarşamba günleri 10-14 yaş grubunda olanlar için 18.00-19.00 ile 19.00-20.00 saatleri arasında verileceğini, salı ve perşembe günleri de 18.00-19.00 ile 19.00-20.00 saatleri arasında verileceğini ve yaş gruplarına göre çalışmaların yapılacağını ifade eden Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk, kursun ilk gününe yaklaşık 80 öğrencinin katıldığını bildirdi.
Kursa, 1 Temmuz 2019 Pazartesi gününe kadar Keşan Atatürk Stadı’nda kayıt alınabilecek.
Erdi KURU