KAYMAKAM SARILI’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Göreve geldiği günden bu güne kadar Çorlu’da halkın büyük takdirini kazanan Kaymakam Cafer Sarılı, halkın görmek istediği devletin sıcak ve şefkatli yüzünü bir kez daha göstererek büyük takdir topladı.
18 01 2019
1038 kez okundu

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, evinde yaklaşık olarak üç aydır hasta yatan ve dışarı çıkamayan, 66 yaşındaki Erol Ayıklar isimli vatandaşı ziyaret ederek moral verdi. Kaymakam Cafer Sarılı’yı hiç beklemediği anda karşısında gören Ayıklar, büyük bir mutluluk yaşadı. Vatandaşın görmek istediği gerçek devletin yüzünü bir kez daha halka yansıtan Kaymakam Sarılı, büyük takdir topladı. Kaymakam Cafer Sarılı, Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde bulunan ve vatandaşlara ücretsiz birçok kurslarında verildiği merkezde kurs gören kadınların çocukları için yapılan kreşte karne törenine katıldı. Burada kurs gören 65 yaşındaki Semra Ayıklar ve kursiyerler tarafından büyük bir sevgi gösterisi ile karşılanan Kaymakam Cafer Sarılı, SODAM da kurs gören Semra Ayıklar’ın eşinin yaklaşık üç aydır rahatsız olduğunu ve evden çıkamadığını, bu yüzden de son derece moralinin bozuk olduğunu bildirmesi üzerine kreştde eğitim gören kursiyerlerin çocukları için düzenlenen karne töreninden hemen sonra Semra Ayıklar’ı da yanına alan Kaymakam Sarılı Kemalettin Mahallesi, Yel Değirmeni Sokakta bulunan evlerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Kaymakam Cafer Sarılı’yı hiç beklemeyen Erol Ayıklar, şaşkınlığını gizleyemedi. Son derece büyük bir sevinç yaşayan Ayıklar, ziyaretten son derece memnun kaldığını açıklayarak, Kaymakam Sarılı’ya teşekkür etti. Kaymakam Sarılı, Erol- Semra ayıklar çiftinin sorunları ile ilgilenmeleri için yetkililere talimat verdi. Hastalığı nedeniyle uzun zamandır dışarı çıkamayan Erol Ayıklar için doktor ve gerekli tüm desteğin verilmesi için talimat veren Kaymakam Sarılı, “Hasta ve muhtaç durumda olan tüm vatandaşlarımıza devletimizin sıcak yüzünü göstermek, onlara yardım etmek bizim görevimizdir.” dedi. 

ÇOK DUYGULANDIM
Kaymakam Cafer Sarılı’nın sürpriz ziyareti karşısında bir hayli duygulanan Erol Ayıklar, yaptığı açıklamada, “Allah kaymakamımızdan razı olsun. Kendisi bir kez daha devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü bizlere göstermiştir. Kendisini hiç beklemiyordum. Büyük sürpriz oldu. Bu ziyaret benim için de çok büyük bir moral kaynağı oldu. Sayın Kaymakamımıza bir kez daha teşekkür ederim” dedi. Kaymakam Sarılı da aileye gereken desteklerin verilmesi ve yapılması gerekenler konusunda talimat vererek, Ayıklar ailesinin evinden ayrıldı. Ziyarete SODAM yetkilileri de eşlik etti.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600