Katiller 6 ay sonra yakalandı

Çorlu’da, dükkanında bıçaklanarak öldürülen 30 yaşındaki Ümit Güler’in katilleri polisin yaptığı operasyon ile yakalandı.

Olay, geçtiğimiz Aralık ayında Havuzlar Mahallesi, İsmetpaşa Bulvarı üzerindeki nalbur dükkanında meydana gelmişti. Baba İdris Güler iş yerine geldiğinde oğlu Ümit Güler’in cansız bedeni ile karşılaşmış ve polise haber vermişti. Olaydan sonra polis ekipleri cinayetin çözülmesi için harekete geçmiş ve yaklaşık 300 saatlik güvenlik kamerası görüntüsünü inceledikten sonra olayın zanlılarının  Hüseyin  A. ve Mehmet B.’nin olduğunu belirledi. Bunun üzerine Mehmet B.’yi  Ergene ilçesinde  Hüseyin A.’yı ise İstanbul’da yakalayan polis gözaltına alındı.Gözaltına alınan zanlılardan Hüseyin A.’nın öldürülen Ümit Güler’e dükkanından aldığı malzemelerden dolayı borcu olduğu belirtildi. Olayı da borcu için yaptığı belirtilirken Hüseyin A.’nın susma hakkını kullandığı belirtildi. Hüseyin A., olaydan sonra elbiselerini değiştirip bunları Mehmet B.’nin evinde sakladığı ve polisin yaptığı aramalarda da eşyalarında burada bulunduğu ifade edildi. İfadelerinin ardından iki zanlı çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.
Onur ŞEKER

 

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster