KATI ATIK TRANSFER İSTASYONU İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Malkara’ da Katı Atık Transfer İstasyonu inşaatı devam ediyor. Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Beş Yalak mevkiinde yapımı devam etmekte olan çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Yurdakul konu ile ilgili yaptığı açıklamada; " Gazibey Mahallesi Beş Yalak mevkiine Katı Atık Aktarma İstasyonunu inşaa ediyoruz. Bu istasyonu yapma amacımız, Süleymanpaşa Demirli Mahallesinde bulunan katı atık düzenli depolama tesisi çöp toplama merkezine uzak olduğu için çöp taşıma maliyetini minimize etmek ve çöp toplama araçlarının kullanımını maksimize seviyeye çıkarmaktır. Transfer istasyonumuz tamamlandığı zaman çöp taşıma araçları, katı atık düzenli depolama tesisine daha düzenli ve planlı şekilde gidecek. Öte yandan, çevre sağlığının korunması, atıkların çevreye verdiği zararların ortadan kaldırılması ve çöp depolama alanlarının yeniden doğaya kazandırılması için Gürgen Mevkiinde bulunan ve şu an çöplük olarak kullanılan alanda yeşillendirme ile rehabilitasyon çalışmaları yapacağız" dedi.
Erdi KURU

 

 

Diğer Haberler

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Polis oto pazarlarını didik didik aradı

Tekirdağ’da faaliyet gösteren oto pazarına yönelik, polis ekipleri tarafından uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.
TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ergene’de İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Oleik Ayçiçeği tanıtımı yapılıp, Tarla Günü düzenlendi.
8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

8. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 8.'si düzenlenen Çorlu Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başladı.
TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

TEKİRDAĞ RAKISI TEKİRDAĞ’DA KALMALI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MEY Tekirdağ İçki Fabrikası ve Şarköy İçki Fabrikası’nın son durumu ile Büyükşehir Belediyesi’nin güncel çalışmaları hakkında basın toplantısı gerç...
Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Akın akın dönüyorlar: Kuyruk 4 kilometre

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sağanak yağışın altında Kapıkule’den çıkış y...
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster
FİRMA REHBERİ
Tekstil
Yapı - İnşaat