‘KARAKAŞ SAHİPSİZ DEĞİLDİR’

Tekirdağ Süper Amatör Lig takımlarından Saray Belediyespor, Pazar günü oynanan ve 3-3’lük skorla sona eren Çorluspor 1947 karşılaşması sonrası yaşanan olaylara dair bir basın açıklaması yayımladı.
07 11 2019
217 kez okundu

Saray Belediyespor’un başarılı kalecisi Muhammed Karakaş’ın ailesine hiçbir değer yargısına sığmayacak şekilde alenen iğrenç küfürler eden Çorluspor 1947 Kulüp Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıklayan Saray Belediyespor yetkilileri, “Herkes bilsin ki kalecimiz Muhammed Karakaş sahipsiz değildir” ifadelerine yer verdi.
Saray Belediyespor’un açıklaması şu şekilde: “3 Kasım 2019 tarihinde Çorluspor 1947 Kulübü ile oynadığımız maçta yaşananlar bizleri üzmüştür. A takımları ve alt yapılarında yüzlerce sporcusu olan kulübümüz, her zaman fair play ruhuyla hareket etmiş, hiçbir kötü olayla anılmak bir yana, sayısız sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Ev sahibi olduğu her maçta, rakip takımı, yönetici ve taraftarlarını en güzel şekilde ağırlayan kulübümüzün; sporcu ve teknik heyetinin, deplasmanlarda dahi soyunma odalarını temizlemesi ve saygın tavırları bizleri gururlandırmıştır.
‘ŞİKAYETÇİ OLDUK’
Daha önce yarattıkları benzer olaylar sebebiyle; seyircisi cezalı, başkanı 75 gün hak mahrumiyeti almış rakip takımın başkanı ve çevresindekilerin; görüntülü kayıtlarda açıkça görüldüğü üzere kalecimize maç boyunca tehdit ve hakaretler ettiğini yerel basın organları açıkça göstermektedir. Oldukça gergin ve kırmızı kartların olduğu bir maç oynanmış olmasına rağmen, sporcu ve teknik heyetler birbirini tebrik etmiş ve soyunma odasına giderken; rakip takımın kulüp başkanının kalecimizin ailesine akla, vicdana ve hiçbir değer yargısına sığmayacak şekilde alenen iğrenç küfürler etmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Rakip takım kulüp başkanının çıkarmış olduğu bu olayın akabinde polis ekipleriyle beraber; Belediye Başkanımız, Kulüp Başkanımız ve Teknik Direktörümüz, bu şahsın burnu dahi kanamadan oradan uzaklaştırılmasını sağlayarak olası olayların önüne geçmişlerdir. Fakat herkes bilsin ki; kalecimiz Muhammed Karakaş sahipsiz değildir. Emekçi duruşu, çalışkanlığı ve karakteriyle örnek bir sporcu olan kardeşimize ve ailesine kimse küfür edemez. Maçın ardından adını anmadığımız ve defalarca adı bu tarz çirkin olayların içinde bulunmuş şahıs ve yanındakilerle alakalı derhal emniyet müdürlüğüne gidilerek şikâyetçi olunmuştur.
‘DİSİPLİN KURULUNUN VERECEĞİ CEZAYI MERAK EDİYORUZ’
Tüm basın ve kamuoyu bilsin ki; hukuki sürecin takipçisi olmakla birlikte bu şahsın, ilgili federasyon disiplin kurulu tarafından verilecek cezasını merak etmekteyiz. Kalecimiz Muhammed Karakaş’a yaşadığı bu olay nedeniyle geçmiş olsun diyor, sonuna kadar arkasında olduğumuzu bilmesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600