KARACAKILAVUZ KEŞKEK ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Karacakılavuz’da bu yıl ilki gerçekleştirilecek ‘Keşkek Şenlikleri’nin hazırlıkları sürüyor.
01.08.2019
341 kez okundu

13 Ağustos’da, Kurban Bayramı’nın 3. günü gerçekleşecek şenlik programı saat 16.00’da düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak. Saat 20.00’de halk oyunu gösterileriyle devam edecek etkinlik kapsamında, saat 21.00’de Gencer Savaş Bandosu, saat 22.00’de ise Burak Kibar sahne alacak.
Şenlik organizasyonuna ilişkin bilgi veren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Karacakılavuz’un meşhur lezzetlerinden olan keşkek adına bir şenlik düzenlemek üzere adım attıklarını, bu sayede yörenin ürünlerinin tanıtımına ve kırsaldaki mahallelerinin ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
BÖLGE HALKINDAN BÜYÜK DESTEK
Bölge halkının şenlik organizasyonuna büyük destek verdiğini aktaran Başkan Yüksel, Kurban Bayramı’nın 3. gününde düzenleyecekleri şenlik için, alanda incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar ile birlikte şenliğin düzenleneceği alanı gezen Yüksel, yapılacak çalışmaları planladı.
Başkan Yüksel, Keşkek Şenliği ve gece konserlerine tüm vatandaşları davet etti. 


Defne Tuğçe AYAZ