KAPAKLI’DA SIFIR ATIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Kapaklı Belediyesi, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Kapaklı bırakılması hedefi doğrultusunda hazırlanan Sıfır Atık Projesi kapsamında Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) iş birliğinde, Belediye personeline Sıfır Atık Eğitimi verildi.
24 01 2020
261 kez okundu

Kapaklı Belediyesi meclis toplantı salonunda başlayan toplantıya Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Başkan Yardımcısı Veysel Güven, Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdür V. Hüseyin Özel ve belediye personelleri katıldı.

ÇEVKO Eğitim Şefi Murat Anaç tarafından, çevre kirliliği ve boyutları, geri dönüşüm yöntemleri, geri dönüşüm kullanım alanları, Türkiye’deki atık kaynaklı sorunlar, geri kazanımın yerküre için önemi, Türkiye’de geri dönüşüm sistemleri, geri dönüşümün faydaları konusunda bilgiler verildi.

‘ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAKTAYIZ’

Eğitimin sonunda Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin verdiği değerli bilgilerden dolayı Anaç’a teşekkür ederek “Kapaklı Belediyesi olarak çevreye çok önem vermekteyiz. Bu konuda projeler üretmeye ve bir yandan da hayata geçirmek için çalışıyoruz. Daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak için yaptığımız kaynağında ayrıştırma çalışmaları ile ambalajların, camların, ömrünü tamamlamış lastiklerin, atık pillerin, elektronik atıkların ve tekstil atıklarının evsel atıklardan ayrıştırılması gerçekleştirilmekte ve böylece çevre kirliliğinin önüne geçerek, ülke ekonomimize katkı sağlamaktayız. Bu amaçla, Kapaklı ilçemizde eğitim alan her kademedeki öğrencilerimize ve eğiticilerimize periyodik olarak eğitimler vermeye devam

Başkan Çetin toplantının sona ermesi ile ÇEVKO Eğitim Şefi Murat Anaç’a katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Onur ŞEKER

 

Whatsapp
google_160x600