KAMU YARARI !!

20.06.2019
1529 kez okundu
zafer.alpaslan@devrim.com.tr

“Şöyle düşünün, hem devlet hem de vatandaşlar yararlanacak... Yani kişisel hiçbir menfaat yok!”
Toprak kardeşlerin küçüğü Çorlu Belediye Meclis Başkanvekili olan yaptığı açıklamada böyle diyor. Güler misin ağlar mısın? Arsalarında 4 bin 600 küsur m2 imar izni varken 26 bin küsur m2’ye çıkartılıyor Büyükşehir Belediye meclis kararı ile. Tabii ki bunu talep ediyorlar ve seçimin hemen arkasından bu imar değişikliği ilk mecliste geçiyor. Gazetemiz bu rant olayını haber yapınca Başkanvekilimiz sanırım ‘abinin’ talimatıyla bir açıklama yapıyor, haklı olduklarını ve bu işte kamu yararı olduğunu söylüyor! İnsaf, insanda biraz da olsa utanma olur!! Bu araziyi devletin herhangi bir kurumuna bağışladınız mı da kamu yararı olacak?! Aldığınız imar artırmasıyla bal gibi cebinizi daha da dolduracaksınız, olacak olan budur. İnsanlarla alay etmekten vazgeçin. Bir de sosyal demokrat ve ATATÜRKÇÜ olduğunuzu iddia ediyorsunuz!! Bu yaptığınız ahlaklı mı? Biriniz CHP İstanbul Milletvekili ve PM üyesi (aynı zamandan Genel Başkan Başdanışmanı), biriniz de CHP Çorlu Belediye Meclis Başkanvekili! Ekonomik durumunuz ortada, kapınızda domuzunuz eksik, gözümüz yok ama bu kadar da olmaz yani. Milyonlarca insanın açlık sınırında yaşadığı, 2 bin TL asgari ücret ile aile geçindirip onuruyla yaşamak için mücadele ettiği bir dönemde, ülke bu durumda. Bulunduğunuz konumlar ortada ama siz hala bu milletten utanmadan imar rantı peşindesiniz. Gözünüzü TOPRAK doyursun.
İşin bir başka tarafı daha var. İktidar Partisi il ve ilçe örgütleri de bu olayları sadece seyrediyor ve hiçbir yorum dahi yapmıyor. İyi uykular!!!
Vatandaşlar şunu çok iyi biliyor. Belediye meclislerinde iktidar ya da muhalefet yok. Tek bir parti var: ‘Menfaat Partisi’. Kimse kimsenin ayağına basmak istemiyor. Zaman zaman yapılan kayıkçı kavgasına sakın inanmayın! Meşhur bir köşe yazarının da dediği gibi ‘CHP kurtulmadan Türkiye kurtulmaz, Çünkü CHP işgal altında’. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.