KALBİMDE ENGEL YOK

Ergene Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 10-16 Mayıs Engelliler haftası sebebi ile basın açıklaması düzenledi.
16 05 2019
809 kez okundu

10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebi ile Ergene Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği basın açıklaması düzenledi. Marmaracık Mahallesinde bulunan Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ergene Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Müge Yıldız Topak gerçekleştirdi. Topak, “Bugün yanlarında olduğumuz, zorluklarına ortak olmaya çalıştığımız ve Engelliler Haftası dolayısıyla gündeme gelen çok değerli engelli kardeşlerimiz, bizim düşünürken bile zorlandığımız bu hayatı bir ömür boyu yaşıyorlar. Ayrılmaz bir parçamız olan engelli kardeşlerimizin, geleceğe güvenle bakabilmeleri, onlar için bütün olanakların sağlanması, en başta devletimizin öncelikli görevleri arasında yer almaktadır. Ancak engelli kardeşlerimizin toplum içerisinde sosyal ve pozitif üretken birer birey olmaları ve toplumun içerisinde kendi kendilerine yeter durma ulaşmaları konusunda başta Ergene Engelliler Derneğimiz olmak üzere toplumdaki tüm sivil toplum kuruluşlarımıza ve sorumluluk duygusuna sahip olan her ferdimize büyük görevler düşmektedir. Bizler bu kutsal görevi birer engelli adayı olarak yerine getirmeye çalışırken, bir yandan da siz sevgili engelli kardeşlerimizin gönüllerinde bizleri misafir etmeniz dolayısıyla sevginizle besleniyor ve sayenizde hayatın anlamını bir kez daha tadıyoruz. Engelliler Haftası, engelli kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatıyor ve hepimizin yapabileceği bir şeyler olduğu gerçeğini düşünmemiz için bizlere iyi bir vesile oluyor. Ülkemizde çeşitli engelleri olan yaklaşık 8,5 milyon kardeşimiz bulunmaktadır. Üzerinde düşünülmesi gereken bu 8,5 milyon kardeşimizden kaç kişinin toplumdaki engelleri aştığı ve toplumun vermesi gereken hizmetlere ulaştığıdır. Onların sorunları ile daha yakinen ilgilenmeli, çözüm odaklı yapılan çalışmalara daha fazla yardımcı olmalıyız.”dedi.


ENGELSİZ BİR ERGENE İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ise yaptığı açıklamada “Biz Ergene Kaymakamlığı kurulduğundan beri Engelli vatandaşlarımız ve dezavantajlı kesimler ile beraber olmaya ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Engelsiz bir hayat ve engelsiz bir Ergene için çalışıyoruz.”dedi.
Düzenlenen törenin sonunda programa katılan davetliler ve engelli vatandaşlar, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600