KAHVECİLER TALEPLERİNİ HAYKIRDI!

Malkara Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Osman Alcan, Şehitlik Parkında düzenlediği basın açıklamasında; Covid – 19 salgını sebebiyle okey, tavla, oyun kağıdı vb. oyunların oynatılmaması nedeniyle kahvehanelere müşteri gelmemesinden ötürü kahveci esnafının zor durumda olduğunu dile getirdi.
14 08 2020
803 kez okundu

Kahveci esnafının mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Oda Başkanı Osman Alcan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Devletimizden talebimiz; Covid -19 salgınından şüphesiz en fazla mağdur olan esnafımız kahvehane işletmecileridir. Bu nedenle ekonomik olarak zarar gören ve maddi olarak çok zor duruma düşen esnafımızın mağduriyetleri en kısa sürede giderilmelidir.

KİRA YARDIMI TALEP EDİYORUZ
Bu durumdan etkilenen esnafımıza kira yardımı yapılması, esnafımızın yanında çalışanların ekonomik olarak mağduriyetlerinin giderilmesi, birikmiş olan elektrik, su, doğalgaz faturalarının yıl sonuna kadar ertelenmesi, esnafımızın kapalı kaldığı süre boyunca ödemekle yükümlü olduğu SGK primleri ve vergilerin devletimizce ödenmesini ve tüm kredi borçlarının yıl sonuna kadar faizsiz olarak ertelenmesini talep ediyoruz.
KAHVEHANELER NORMALLEŞEMEDİ!
Kahvehanelerimizde hijyen koşulları ve sosyal mesafe kurallarına önemli ölçüde riayet edilmektedir. Bu konuda esnafımızca tüm önlemler alınmıştır ve alınmaya da devam edilmektedir. Kahvehanelerimizde oyun oynatılmasına izin verilmesi halinde devletimizce öngörülecek olan tüm tedbirleri de eksiksiz olarak alacağımızı da ayrıca belirtmek isteriz.
Yeni normalleşme sürecinde Türkiye genelinde bütün işyerleri normalleşmişken sadece kahvehanelerimizde okey, tavla, oyun kağıdı, bilardo vb. oyunların oynatılmaması kahvehane esnafı olarak anlamakta güçlük çekmekteyiz.
TALEPLERİMİZ KARŞILANSIN
Gerekli tedbirler alınmak suretiyle kahvehanelerimizin tamamen normalleşmesi, yukarıda bahsi geçen ekonomik taleplerimizin karşılanmasını, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, ilgili Bakanlıklarımızdan talep ediyor, bir an önce bu sorunlarımıza çare bulunmasını bekliyoruz.”Önder TABAK

Whatsapp
google_160x600