JANDARMA VE POLİS KADINLARA KARANFİL DAĞITTI

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde jandarma ve polis ekiplerince, kadınlara karanfil hediye edilerek, Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgi verildi.
26 11 2020
219 kez okundu

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Malkara Hükümet Konağı önünde jandarma ve polis ekiplerince etkinlik düzenlendi. Kadınlara karanfil hediye eden kolluk kuvvetleri, Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirmede bulundu. Etkinliğe katılan Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel de, kadına yönelik şiddete karşı mücadeleye değinerek, KADES uygulamasını anlattı.

Eşine hediye etmek üzere ekiplerden karanfil alan erkekler de, kadına yönelik şiddeti kınadıklarını ifade etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Malkara Kaymakamlığı toplantı salonunda “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme” toplantısı gerçekleştirilmiştir. Yapılan toplantıda, ülkemizde, İlimiz ve ilçemizde ailenin korunması, kadına yönelik şiddetin önlenmesi konularını içeren mevzuat ve çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılmış, yapılan faaliyetler ve çalışmalar değerlendirilmiş, aynı zamanda bundan sonra yapılacak çalışmalar planlanmıştır. Toplantının ardından Kaymakamımızın başkanlığında katılımcılarla birlikte Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Malkara İlçe Jandarma Komutanlığı ilgili birimleri yerinde ziyaret edilerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alınmıştır” denildi.

Önder TABAK – Hüseyin TAYYAR                                 

 

Whatsapp
google_160x600