İYİ PARTİ TABELASI YENİDEN TAKILDI

İYİ Parti Ergene İlçe Başkanı Kevser Koçerdin Gençalp’ın görevinden istifa ederek parti tabelasını indirmesinin ardından İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ve İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, parti binasına gelerek sökülen tabelayı tekrar yerine taktırdı.
16 02 2019
570 kez okundu

İYİ Parti Ergene İlçe Başkanı Kevser Koçerdin Gençalp, parti binasında düzenlediği basın açıklaması ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. Gençalp, istifasının ardından parti binasında asılı duran tabelayı vinç yardımı ile söktürdü. Yaşanan bu durumunun ardından İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ve İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, parti binasına gelerek sökülen tabelayı tekrar yerine taktırdı. Parti binasında yapılan basın açıklamasında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Türkiye genelinde yapılan iş birliği çerçevesinde CHP ile ittifak kararı alındı ve bu çerçevede seçim çalışmalarına başladık. Tekirdağ’da 4 ilçede ayrı ayrı seçime gireceğiz. İlçe başkanlarımız ile hep istişare halinde olduk. Bu görüşmelerde Kevser Hanım da vardı. Yaptığı açıklamalar üzücü ve kırıcı bir şekilde oldu. Hatta bir tık ileri giderek parti tabelasını indirme noktasına geldi. İstifa edip, tabelayı indiriyorum yaklaşımı bizi derinden üzmüştür. Bu konuda hukuki süreci başlatacağız. Burada seçmenler, partiye gönül veren insanları temsil eden bir kapı burası. 20 kişinin istifa ettiğini söyledi ama ne yazık ki 3 kişi istifa etti. Sonuç itibariyle ülke genelinde yapılan bir iş birliği var. Yapılan tüm görüşmelerde kendisi bizzat katılmış ve toplantılarda yer almıştır. Tüm konulardan haberi var. Ergene’de partimize yakışır bir şekilde görüş birlikteliğine bağlanıldı. Bugün yapılan olay şahsi ve kişiseldir. Ergene’de İYİ Parti’ye gönül vermiş vatandaşlarımızı etkileyen bir konu değildir. Kendisi bugün giderken yıkıp, dağıtarak gitti. Biz kendi içimizden belirlediğimiz bir arkadaş ile seçim çalışmalarına devam edeceğiz. Diğer yönetim kurulu üyelerimiz görevlerinin başında. Benim üzüldüğüm bir nokta, maalesef duygusal bir partiyiz. Fakat bu süreci kendilerine menfaat aracı olarak gören arkadaşlarımız ortaya çıktı. Şahsıma yönelik hakaret ve davranışlar olabilir. Herkesin hür iradesi ve düşüncesidir. Burada kişisel ego ve kaprisler ön plana çıkarsa müdahale ederiz. Kendisinin bilmiyorum deme durumu söz konusu değildir. Kendisi sadece Rasim Yüksel ile yürümek istemediğini beyan etmesinden kaynaklanan bir durum. Biz de genel merkezimizin kararı ile Rasim Yüksel’i desteklemek zorundayız.”dedi.


SİYASİ ALAKA YAKIŞMAYAN BİR DURUM
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise, “Teşkilatçılığın ne olduğunu bilmeyen arkadaşlarımız maalesef olabilir. İstifa ederken tabela sökmek, yakıp, yıkmak ciddi bir suçtur ve bu konuda gereken neyse yapılacaktır. Siyasi alaka yakışmayan bir durum. Ben her zaman teşkilatımın arkasındayım. Şu an da tüm yönetim kurulu hepsi burada ve sadece 3 kişi istifa etti.”dedi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600