İtalyan devi MSC Asyaport'a geldi

İtalyan devi MSC’ nin sahip olduğu, Türkiye’ye gelen en büyük konteyner gemisi, 2015 yılında faaliyete geçecek Türkiye’nin en büyük konteyner limanı Asyaport’la buluştu.

ASYAPORT’un Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, MHP İl Başkanı Enez Kaplan, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Alkaya, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Meclis Üyesi Ensar Sivri, meslek odaları başkanları katıldı. Düzenlenen etkinlikte  konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bugün benim için 2 yönden tarihi, 2 yönden mutluluk verici bir gün. Birincisi Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gelişimin bugün 133. günü. 133 gün sonra dünyanın sayılı büyüklükteki yük gemisinin selamlamasını yapıyoruz onun bize olan selamlamasını görüyoruz. Bugün burada bu konuma gelen ASYAPORT’la gurur duyuyoruz; birinci gururum bu. İkinci gururum da takdir edersiniz ki bunu benim arkadaşım yaptı. Ziyaeddin Bey benim sınıf arkadaşım, Ahmet Bey ise hem sınıf arkadaşım hem okul arkadaşım hem de can yoldaşım. Bundan daha güzel bir şey olamaz” dedi.

TEKİRDAĞ TANINACAK

Ziyaeddin Akbulut “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. eEser meydanda, sayın valim sayın Büyükşehir Belediye başkanım. Bugün bir tarihi ana tanıklık etmek için hep beraber buradayız. Dünyanın büyük birkaç gemisinden birisi olan MSC London gemisi. Tekirdağ’ı Türkiye’yi ziyaret ediyor ve ASYAPORT Limanı’nı ziyaret ediyor ve selamlıyor. Yakın bir zamanda, umuyorum 1 yıla kalmaz bir zaman dilimi içerisinde bu Türkiye’nin en büyük limanı hizmete girecek. Dolayısıyla bu bölge Tekirdağ, Süleymanpaşa, Barbaros bundan sonra dünya da Asyaport Limanı ile anılacak. Tıpkı Atina gibi ama ondan çok daha güçlü ve çok daha büyük ve dünyada saygın bir yeri olan Asyaport Limanı ile Tekirdağ tanınacak” dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Ali Yerlikaya “Değerli dostlarım bundan yaklaşık 3 hafta önce Ahmet Soyuer Bey’le, beraber bir görüşme esnasında az önce bizi selamlayan MSC London gemisini Ambarlı Limanı’nda yine kendi limanlarında üretiminden sonra Türkiye’ye ilk seferini  ama Türkiye’yi ilk ziyaretleri anısına Asyaport limanındaki karşılama ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk fakat benim o an kendisine bir önerim oldu. Dedim ki Türkiye’nin en büyük konteyner limanı yapılıyor; Asyaport, MSC LONDON bizi selamlasın buraya gelsin. MSC London bu işin güzel bir bahanesi idi. Gurur duymamak elde değil” dedi. 

Abdullah YALÇIN

Diğer Haberler

KOSGEB'ten esnafa destek

KOSGEB'ten esnafa destek

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri Edirne KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.
Torba yasadan yararlanın!

Torba yasadan yararlanın!

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası (LTSO) Başkanı Ergin Okandeniz, gecikmiş aidat borcu olan oda üyelerine Torba Yasa'nın sağladığı ödeme kolaylığından yararlanmaları çağrısında bulundu....
Kuraklık il kriz merkezi toplandı

Kuraklık il kriz merkezi toplandı

Tekirdağ İl Kriz Merkezi Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında İl Tarımsal Kuraklık Eylem Planı Komisyon üyeleri kuraklığa çözüm için toplandı.
Sayaç takma zorunluluğu ertelenmeli

Sayaç takma zorunluluğu ertelenmeli

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ergene Havzası’nda da uygulanmak istenen sayaç takma uygulanamasının üreticiyi zor duruma düşürdüğünü belirtti.
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster
FİRMA REHBERİ
İç Mimarlık - Dekorasyon
Yapı - İnşaat
Enerji