İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY TÖRENLE ANILDI

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı gerçekleştirildi.
13.03.2019
230 kez okundu

Malkara Kültür Sarayında 12 Mart 1921 İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma sebebiyle gerçekleştirilen programa; Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Özge Sertan Topkaya, İlçe Müftüsü Safi Çınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, STK Başkanları,  okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Alaettin Hacıcaferoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Program akabinde Nur Sena Aldır ‘Bülbül’ adlı şiiri okuması, Abdullah Ceylan ile Sema Nur Özer ‘Milletin Sesi Mehmet Akif Ersoy Hayatı’, Burak Yörük ‘Çanakkale Şehitleri’ şiirini okuması, Talha Mücahit Güner - Tahsin Kuluçlu - Asım Bayrakçeken ‘İstiklâl Marşı Yazılıyor’ adlı tiyatro oyunu gösterimi ve Yaren Alpat ‘İstiklâl Marşı'nı okudu.
DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Malkara’da 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından takdim edildi. Ödül töreninin ardından İstiklâl Marşı'nın Kabulü'nün 98. yıldönümü ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı son buldu.


Erdi KURU