İSTANBUL’DAKİ TECRÜBEMİZİ ÇORLU İLE BÖLÜŞECEĞİZ

Beyoğlu Belediyesi tarafından, Çorlu’da “Birlik İftarı” düzenlendi.
12.06.2018
639 kez okundu

Beyoğlu Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’nda yaklaşık olarak 5 bin kişilik iftar organizasyonu gerçekleştirildi. AK Parti MKYK Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, Tekirdağ Milletvekili adayı Av. Kerim Atalay ve parti yöneticilerinin yer aldığı iftar yemeğine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı. Düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Ramazan ayı bereket ayı rahmet ayı kardeşlik ayı ama en önemlisi paylaşmak ayı. İşte bugün burada Çorlu’nun bu meydanını paylaşıyoruz, soframızı paylaşıyoruz, çorbamızı paylaşıyoruz, hurmamızı paylaşıyoruz. İnsan paylaşmaktır, insanoğlu bağımlı aciz bir varlık tek başına yaşayamaz. Bizi cennete koysalar tek başımıza bir şehri bize verseler deseler ki tek yaşayacaksın yaşayamaz, yaşayamayız. İnsan havaya bağımlı, suya bağımlı, yemeye bağımlı, sevgiye muhabbete bağımlı, anneye babaya çevresine komşuya bağımlı. Komşu komşunun külüne muhtaç. Bakın hepimizin evde yiyecek yemeğimiz var ama bugün burayı doldurmak bize neşe veriyor, heyecan veriyor, güzellik veriyor. Çünkü burada insanlar var hep birlikteyiz, beraberiz işte insan aslında böyle bir varlık paylaşmak üzere yaratılmış bir varlık ama insanoğlu bazen nankördür unutur bu duyguları. Der ki nefsinin esiri olur vicdanın aklıyla düşünmez ben yiyeyim başkası yemesin der dünyadaki bütün problemlere bir bakın Irak’ta Suriye’de her yerde nefsinin esiri olmuş insanlar gibi bakıyorlar ben yiyeyim sen yeme ben yaşayayım sen yaşama ben iyi olayım sen öl diyorlar. İşte Ramazan ayı rahmet ayı bereket ayı bize neyi hatırlatıyor insanlığımızı vicdanımızın aklıyla bedenimize tahakküm kuruyoruz 16 saat boyunca su yok açlık var, terbiye ediyoruz. Diyoruz ki sen istediğin gibi beni yönetme biz senin sana tahakküm edeceğiz. Bir bardak su bir kap yemek nasıl da bizim havamızı bozuyor. İnsan var ya işte aciziyetini hissediyor, oruç bize bunu hatırlatıyor, paylaşmayı hatırlatıyor. İşte bu Ramazan iftar sofralarının büyüklüğü burada” dedi.

ARAMIZDA TERÖR, HAİNLER VE BÖLÜCÜLER VAR
Demircan, “Halil İbrahim Sofrasını duymuşsunuzdur Halil İbrahim sofrası içinde bin bir nimetlerin olduğu sofra değil” diyen Demircan, “Halil İbrahim sofraya oturduğunda eğer bir yanında biri yoksa bir misafir yoksa çıkıp misafir ararmış yoksa bulamazsa oruç tutarmış. Halil İbrahim Sofrası’nın bereketi oradaki insanların varlığından. Değerli Çorlulular Ramazan ayından hareketle şunu söylemeye çalışıyorum işte hep birlikte meydanımızı doldurduk paylaşıyoruz. Soframızı paylaşıyoruz, memleketimizi paylaşıyoruz ne zaman ki fitne var fesat var aramızda terör var hainler var bölücüler var, işte bu memleket sofrasını paylaşanları çok görenlere bizim bir cevabımız var. Cumhurbaşkanımız, liderimiz onun için ne diyor? ‘Tek vatan tek millet tek bayrak tek devlet’ diyor. Bu memleket 81 milyon hepimizin hep birlikte birbirimizin hukukunu birbirimizin kardeşlik hukukunu korursak, birbirimize kenetlenirsek o zaman bu memleket paylaştığımız bu memleket daha refah içerisinde daha güzellikleri birlikte yaşayacak. Ben de Beyoğlu’ndan geldim Beyoğlu’ndan size selamlar getirdim İstanbul’dan selamlar getirdim. Memleket sevdalısı, hizmet sevdalısı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, emin olun Çorlu’da belediyeyi aldığımızda çok daha mutlu olacak ve elbette bizlerde İstanbul’daki tecrübeyi burada hep birlikte Çorlu ile bölüşeceğiz. Dedik ya rahmet ayı bölüşmek ayı ama bir de kardeşlik ayı. Çorlu ile Beyoğlu kardeş inşallah. Sizinle burada buluşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum ve Ramazan Bayramınızı bugünden tebrik ediyorum sizleri Cenabı Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.

VAKİT TÜRKİYE, VAKİT AK PARTİ VAKTİ
AK Parti MKYK Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ni kutladık. İnşallah Ramazan Bayramı’ndan sonra da sevinen ve kazanan bizler olacağız. Bunun sonucunda da kazanan Çorlu, Tekirdağ ve Türkiye olacak. Vakit Türkiye, vakit AK Parti vakti” ifadelerine yer verdi.
İftar yemeğinin ardından AK Parti MKYK Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Milletvekili adayı Av. Kerim Atalay ve Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan vatandaşlar ile sohbet etti.

Tutku AKBAŞ