İSKİ Mİ, TESKİ Mİ?

Çorlu’da yaşanan arıza nedeni ile 3 gündür susuz kalan Nusratiye Mahallesi’nin sorununun çözüme kavuşturan İSKİ mi, yoksa TESKİ mi?
13.06.2018
720 kez okundu

Nusratiye Mahallesi’nde yaşanan su kesintinin ulusal medyada da yayınlanmasının ardından çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren TESKİ yetkilileri, arızanın kaynağını Çorlu Belediyesi çalışanlarının da desteği ile gidererek mahallede yaşayan vatandaşlara kademeli olarak su verildiğini duyurmuştu. Yaşanan sorunun çözüm noktası olarak da vatandaşların mağdur olmamaları adına tankerlerle apartmanlarda bulunan su depolarına ve vatandaşların yanlarında getirdikleri şişelere su takviyesi yapıldı. AK Parti İl Başkanlığı, bölgede yaptığı incelemelerin sonunda CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’yi eleştirdi. 2018 Türkiye’sinde vatandaşlara tankerle su getirmenin, arızanın kaynağının bulunamamasının ardından TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Adayı Mustafa Şentop, “İSKİ Genel Müdürümüz ile görüştük. Çorlu’ya uzman bir ekip gönderdiler. Tespit yapılmış. İnşallah İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Partili Belediye, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, TESKİ’nin beceremediği işi çözecek” dedi.

ŞAFAK BAŞA YALANLADI
Yapılan bu açıklamaların ardından TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa da, “Bazı siyasi parti temsilcilerinin iddia ettiği gibi başka bir belediyeden ya da su ve kanalizasyon idaresinden ekip getirilmesi söz konusu değildir. Arıza TESKİ ve Çorlu Belediyesi personelinin müşterek çalışmasıyla giderilmiştir” dedi.
Tutku AKBAŞ