İŞÇİ SERVİSİ YANDI

Çorlu’da meydana gelen olayda seyir halinde olan işçi servis minibüsü bir anda yanmaya başladı. İşçilerin kısa sürede tahliye ettiği minibüs yanarak kullanılamaz hale geldi.
29 06 2020
393 kez okundu

Edinilen bilgilere göre olay Çorlu-Ergene karayolu Çırak Bayırı yakınlarındaki tank nizamiye mevkiinde meydana geldi. Ergene’de faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan işçileri Çorlu’ya taşıyan 59 S 3080 plakalı servis minibüsü çırak bayırı mevkiine geldiği sırada araçtan dumanlar yükseldiğini fark eden servis sürücüsü aracı yol dışına alarak işçileri araçtan tahliye etti. Yangının bildirilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Olay anında minibüste olan ve yaşananları anlatan işçiler bir anda araçtan duman çıktığını ve araçtan indiklerini söylediler. Bazı işçiler de olayı yakınlarına haber vererek herhangi bir yaralanma söz konusu olmadığını belirterek endişelenmemelerini istedi. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmesinin ardından araç kullanılamaz hale geldi.HİÇBİR ARAÇ DURMADI
Olayın yaşandığı sırada bölgeden geçen araçların birçoğu yanan araca yangın tüpleri ile müdahale etmek yerine cep telefonları ile görüntüye alması da tepkilere neden oldu. Yüzlerce aracın geçtiği güzergahta bir tane araçtan yangın tüpü ile müdahalede bulunmayan sürücüler “Bu kadar da olmaz” dedirtti.
Olayla ilgili olarak başlatılan inceleme sürdürülüyor.Levent SİLİSTRE

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600