İNŞAAT KAZISI BİNA SAKİNLERİNİ KORKUTUYOR

Malkara ilçesinde bir inşaat alanı çevresinde bulunan 4 katlı apartmanda oturan vatandaşlar, apartmanın yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ifade etti. Bina sakini Ramazan Bülbül, “Evde korku içinde uyuyoruz” dedi.
12 02 2020
308 kez okundu

Camiatik Mahallesi Kazdağı Yokuşu Sokak’ta inşaat çalışması nedeniyle 4 katlı bir apartmanın kazılan yan tarafı, bina sakinleri arasında yıkılma korkusuna yol açtı. İnşaat çalışmalarının yarım kaldığını ifade eden vatandaşlar, sokaktaki dik yokuşun inşaat alanına doğru toprak kayması riski oluşturduğunu ve 4 katlı apartmanının yıkılma tehlikesi arz ettiğini öne sürdü.

TEDİRGİNİZ

Tedirgin olduklarını dile getiren bina sakini Ramazan Bülbül, “Bir yılı aşkın zaman önce burada inşaat kazısı yapıldı. Binanın yan tarafından toprağı boşalttılar ve müteahhit gelip yapmadı. Anlaşmazlık nedeniyle şu an inşaat yarım kalmış durumda. Apartman sakinleri olarak, evde korku içinde, ürkerek yatıyoruz. Kaldığımız binanın yıkılma tehlikesi var. Biz de şu an mağdur olarak tedirgin biçimde bekleyişimizi sürdürüyoruz” dedi.

Ramazan Bülbül, kuşkularını ortadan kaldıracak önlemlerin alınmasını istedi.

Hüseyin TAYYAR

 

Whatsapp
google_160x600