İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN TEKİRDAĞ’I TEMSİL EDİYORLAR

Türkiye’de olduğu gibi Çorlu’da da futbol dışında hiçbir spor branşı gerekli ilgiyi görmüyor. Bu spor branşlarından biri de Mixed Martial Arts (MMA) yani ‘Karışık Dövüş Sanatları’ sporu. Çorlu’da bu sporun yaygınlaşması için çalışmalarını sürdüren Polat Demir, Wushu, jujitsu ve MMA Antrenörü olarak eğitimlerine devam ediyor.
20 01 2020
440 kez okundu

İmkansızlıklar ve yetersiz ortam da olsa antrenman yaptıklarını belirten Polat Demir; “Wushu, jujitsu ve MMA Antrenörü olarak Çorlu’da eğitim vermekteyim. Destek istediğimiz kişiler bizlere geri dönüş yapmamasına rağmen MMA Federasyona bağlı Marmara bölgesi MMA Kulüpler Arası turnuvasına giderek ağır sıklette şampiyon olduk. Glorious Premier League MMA Federasyona bağlı Marmara bölgesi MMA Kulüpler arası turnuvaya katılan 10 kulüp ve 68 sporcu kıyasıya mücadele ettik. Bu organizasyonda Avrupa ve dünyada şampiyonluk ve başarı almış birçok kulüp ve sporcu vardı. Glorious Premier League’te Çorlu’yu temsil eden sporcular Amıralı Boboev, Yaşar Albayrak, Ertuğrul Karadeniz. Amıralı Boboev 95 kilo, rakibi 105 kilo olduğu halde maçı alarak şampiyon oldu. Yaşar Albayrak 2., Ertuğrul Karadeniz de 3. oldu” dedi.
“Mixed Martial Arts (MMA) yani ‘Karışık Dövüş Sanatları’ diğer mücadele sporlarında kullanılan ve çok geniş savunma, mücadele ve atak teknikleri içeren, tam temas mücadele ve savunma sporudur” diyen Demir, “Her yaşta herkesin yapabileceği bir branş olan MMA branşında başarılı olmak için yoğun ve yüksek tempolu antrenmanlara vücudumuzu hazırlamamız gerekir.  Yüksek efor ve yağ yakımı sayesinde her yaşta ve her kesimden tercih ettiği bir branştır. Amatör anlamda sporcu sayısı da Türkiye’de her geçen gün büyümekte olan bir spor branşıdır. MMA bir spor olarak en heyecanlı ve nefes kesen aktivitelerden biridir. UFC, ONE FC, ROAD FC ve BELLATTOR gibi organizasyonlar sayesinde MMA daha evrensel ve popüler bir spor haline gelmiştir. İzleyici ve takipçi sayısı nerdeyse futbol izleyicisi kadar çok olan bir branştır. Her geçen günde farklı birçok ülkede resmi Amatör Federasyonları hızla kurulmaktadır. Amatör ve profesyonel anlamda birçok ülkede MMA en hızlı gelişen spordur” ifadelerine yer verdi.
MMA FEDERASYONU 2013 YILINDA KURULDU
Demir açıklamasının devamında “2013 yılında MMA Federasyonu Ali Arık ve ekibi tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar Eğitimlere, Seminerlere ve Maçlara önem verilmiştir. Her yıl mutlaka amatör ve profesyonel MMA organizasyonları yapılmıştır. Yapılan bu organizelerde birinci olan sporcular arasından yetenekli sporcular seçilerek ‘Türkiye MMA Takımı’ oluşturulmuştur. Bu sporcular ile birlikte her yıl düzenli olarak Dünya MMA Organizasyonlarına, Avrupa MMA Organizasyonlarına ve Balkan MMA Organizasyonlarına gidilmiştir. Amatör ve profesyonel birçok MMA Organizasyonunda Türkiye’yi temsil etmişlerdir. Büyük başarılar imza atılmıştır. Bundan sonra sponsor ve destek için duyarlı olmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Onur ŞEKER

 

 

Whatsapp
google_160x600