İLK MECLİS TOPLANTISINDA BAŞKAN YARDIMCILARI BELLİ OLDU

Çorlu Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin tamamlanması ile Başkan Ahmet Sarıkurt’un yardımcılıklarına da Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan ve Adnan Kum getirildi.
14.04.2019
1497 kez okundu

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında Ahmet Sarıkurt Başkanlığında yardımcılık görevlerine de da Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan ve Adnan Kum getirildi. 21 gündem maddelerinin ve ek gündem maddelerinin görüşüldüğü meclis toplantısında ayrıca Başkan Vekilli görevlerine de Hasan Toprak ve Kemal Ergin seçildi. Meclis Katip Üyeleri de Seniha Merve Öztürk ile Mustafa Keskin seçildi. Encümen Üyeleri ise Oya Asıl Güney, Turgay Kumlu ve Alev Türk seçilirken, İmar Komisyonuna Cihan Kaygusuzoğlu, Bilgehan Çağlar, Kemal Ergin, Ateş Akdere ve İsmail Gülerooğlu, Plan Bütçe Komisyonuna Değer Kara, Öner Tekin, Adviye İşbuyuran, Mustafa Keskin ve Mustafa Eryılmaz, İçişleri Komisyonuna Oya Asıl Güney, Fahri Sağdıç ve Bilgin inceoğlu, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Mert Yılmaz, İsmail Akar ve Muhammet Emin Gülbaba, Ulaşım Komisyonuna Erdinç Özkan, Sait Ali Küçük ve Gökhan Tunalı, Çevre ve Sağlık Komisyonuna Hatice Temel, Muzaffer Birdal ve Nazmi Yamanoğlu, TRAKYAKENT Birliğine Ahmet Sarıkurt, Engin Akın, Güner Çetin ve Ateş Akdere, Marmara Belediyeler Birliğine Ahmet Sarıkurt, Kemal Engin ve Nuri Köşkdere, Kadın Dayanışma Komisyonuna Bilun Karaevli Ertok, Alev Türk ve Vijdan Yılmaz, STK Komisyonuna İsmail Akar, Güner Çetin ve Sıtkı Ercan, Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonuna ise Mert Yılmaz, Kemal Ergin ve Sıtkı Ercan seçildi.


HEM ÇAĞIRILDIK HEM KOVULDUK
Çorlu Belediyesi Ek Gündem Maddeleri arasında bulunan çiftçi malları koruma derneği seçimleri ile ilgili Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen gelen Mustafa Filiz, Engin Adıgüzeloğlu ve çiftçiler, CHP Grubunun maddeyi red kararı vermesi üzere bir sonraki Mayıs Ayı Meclis Toplantısına erteledi. Bu sırada Başkan Sarıkurt’a tepki gösteren çiftçiler, salondan ayrılarak “Madem red kararı verecekler bizi neden buraya çağırıyorlar. Hem çağırdınız hem kovaladınız demokrasiyi gördük. Biz olunca böyle mi oluyor.”diyerek tepki gösterdi.


Tutku AKBAŞ