İL GÖÇ KURULU TOPLANDI

Tekirdağ’da yaşayan yabancıların ülkedeki hayata ve vatandaşlarla karşılıklı uyum içinde yaşamalarına dair faaliyetlerin planlanıp yürütüldüğü İl Göç Kurulu, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında Valilik YİKOB Toplantı Salonunda toplandı.
28 10 2020
194 kez okundu

Toplantıya Vali Yardımcısı Ali Dursun, ilçe kaymakamları İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Osman Kılıç, İl Göç İdaresi Müdürü Ömer Gümüş, KADEM Tekirdağ İl Başkanı Zeynep Şentop Şahin ve kurum müdürleri katıldı.
Toplantıda  İl Göç İdaresi Müdürü Ömer Gümüş, yasal kalış imkanına sahip yabancıların (ikamet izni, geçici koruma statüsü, uluslararası koruma başvuru sahibi veya statü sahibi) toplumla olan karşılıklı uyumlarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan uyum faaliyetlerinin planlanması ve uygulanması ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Toplantıda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından yabancı uyruklu çocukların uyumunu kolaylaştırmak için hazırlanan MUYU karakterinin bilinirliliğini ve tanınırlığını artırma amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gerekli çalışmaların yürütülmesine, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından göçmenlere yönelik farkındalık artırma faaliyetleri kapsamında başlatılan "Tanısan Sen de Seversin" başlığındaki çalışma için bilim, sanat, spor ve kültür alanlarında başarı sahibi yabancı uyrukluların tespiti halinde İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bilgi verilmesine, pandemi süresi boyunca İl Göç Kurulu Toplantılarının gerekli görüldüğü takdirde dijital ortamda yapılmasına karar verilmiştir.

Onur ŞEKER

 

Whatsapp
google_160x600