İKİNCİ GÜN KAZANINI BAĞIMSIZLAR OLDU

CHP Ergene İlçe Başkanlık seçimi İkinci gün sonuçlarında Kırmızı Liste ile yarışan Mehtap Tural ve Beyaz Liste ile yarışan Nuh Nuhoğlu, bazı mahallelerde seçime girmedi.
16 11 2019
567 kez okundu

8 Kasım-1 Aralık tarihlerinde yapılması kararlaştırılan CHP Ergene İlçe Başkanlığı Delege Seçimleri ikinci gün sonuçları belli oldu. Misinli, Ahimehmet, Paşaköy, Pınarbaşı ve İğneler Mahallelerinde yapılan delege seçimlerinde bağımsız listeler de yarıştı. Misinli Mahalleside gerçekleşen seçimlerde toplam 36 oy kullanıldı. 18 oy Kırmızı Listeye, 18 oy da Beyaz Listeye çıkarken iki aday arasında yapılan görüşmeler sonucu toplam 6 delege 3’er 3’er paylaşıldı. Paşaköy Mahallesindeki 2 delegeyi kazanan Beyaz Liste oldu. Öte yandan İğneler ve Pınarbaşı Mahallelerinde İki liste adayı da seçime girmezken, üyeler Yeşil Liste ile bağımsız seçime gitti. İki mahalledeki toplam 8 delege bağımsız olarak seçildi. Ahimehmet Mahallesinde ise seçime girmeyen Beyaz Liste yerine bağımsızlar Mavi Liste ile Kırmızı Listenin karşısına çıktı. Bu seçimlerde Mavi Liste 6 oy, Kırmızı Liste ise 4 oy aldı. Alınan sonuç ile toplam 4 delege seçimlere bağımsız olarak girme hakkı kazandı.
İKİNCİ GÜNÜN SONUÇLARI ŞU ŞEKİLDE
İkinci gün seçimlerinin tamamlanması ile Kırmızı Liste ile Mehtap Tural, toplamda 34 delege kazandı. Beyaz Liste ile seçimlere katılan Nuh Nuhoğlu ise 9 delege kazandı. Diğer yandan bağımsız olarak seçime giren üyeler ise toplamda 12 delege kazandı.


SEÇİMLER DEVAM EDİYOR
27 Kasım tarihine kadar tamamlanması planlanan seçimler üçüncü gününde ise Vakıflar, Esenler ve Kırkgöz Mahallelerinde devam edecek.
Levent SİLİSTRE

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600