İÇME SUYU TERFİ MERKEZLERİ GELİŞTİRİLİYOR

TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Malkara’nın mahallelerine içme suyu taşıyan Ahmetpaşa ve İbribey İçme Suyu Terfi Merkezlerinde incelemelerde bulundu.
12.01.2019
297 kez okundu

TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, TESKİ Enerji Yönetimi Şube Müdürü Tayfun Üstünel ve Yeraltı ve Yerüstü Pompaları Şube Müdürü Suat Usta ile birlikte Malkara ilçesinde Ahmetpaşa İçme Suyu Terfi Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Genel Müdür İçöz, Malkara’nın 25 mahallesine su ileten Ahmetpaşa İçme Suyu Terfi Merkezinin elektrik altyapısının tamamen yenilendiğinin bilgisini aldı.
Ardından İbribey İçme Suyu Terfi Merkezinde yapılan incelemelerde; Malkara’nın 55 mahallesine ve Malkara Organize Sanayi Bölgesine su ileten tesiste bulunan yerüstü pompalarının bakım, onarım ve revizyonunun yapıldığının bilgisini aldı.


ESKİYEN EKİPMANLAR SON TEKNOLOJİ İLE YENİLENİYOR
Genel Müdür İçöz incelemede bulunduğu her iki tesiste de yaptığı açıklamada; “Eski ve işlevini yitirmiş olan ekipmanlar, günümüz teknolojisine uygun yenileri ile değiştiriliyor” dedi. Yapılan çalışmaların vatandaşların sağlıklı suya kesintisiz bir şekilde erişimi için oldukça önemli olduğunu belirterek personele iyi çalışmalar diledi.


Erdi KURU