HÜKÜMLÜLER CEZAEVİNDE CAMİ YAPTI

Tekirdağ'da Yüksek Güvenlikli F Tipi Ceza İnfaz Kurumunun da içinde bulunduğu kampüste, cezaevi personeli ve hükümlüler tarafından yapılan caminin açılışı yapıldı.
06.07.2019
370 kez okundu

Geçen yıl Ekim ayında Tekirdağ-Murat karayolu üzerinde aralarında F tipi 1-2 ile T tipi 1-2 cezaevi de bulunan kampüs girişinde cezaevi personeli tarafından oluşturulan dernek, cami yaptırma kararı aldı. Personelin yanı sıra hayırseverlerin desteği ile ve hükümlülerinde inşaatında çalıştığı camii yapılan törenle açıldı. Programda bir konuşma yapan Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, “Camimiz tamamen hayırseverlerin ve Tekirdağ halkının katkılarıyla açık cezaevi müdürlüğü bünyesinde bulunan hükümlülerimizin çalışması ve gayretleriyle tamamlanarak hizmete girmiştir. Ben bu vesile ile hayırseverlerimize ve bu inşatta görev alan hükümlülerimize ve cezaevi müdürlüğü ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan camide ilk Cuma namazı kılındı.
Cezaevi Camisini açılış programına Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Tekirdağ Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Soner Gül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, İl Müftüsü İsmail İpek ve çok sayıda davetli katıldı.
İHA