HİZMET BİNASINA VAR ÇORLU’YA YOK!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’ya yapılan spor salonunun inşaatının tamamlanması için verilen 2018 tarihinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen bir arpa boyu yol dahi alınmadı.
12 08 2020
2233 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’da yapımına başlanan Sarılar Mahallesi yolu üzerindeki spor salonu inşaatının durması vatandaşların ve spor camiasının tepkisine neden oluyor. Yaklaşık 30 milyon TL ile 20 bin 419 metrekare alan üzerinde inşa edilen, toplam 13 bin 986 metrekare kapalı alana sahip Çorlu Spor Kompleksi, bodrum kat, zemin kat ve zemin üstü 2 kattan oluşuyor. Ayrıca tesis bünyesinde 2 bin 463 kişilik tribün, 480 kişilik teleskopik tribün, doping odası, çocuk oyun ve bakım alanı, harem odaları, kondisyon ve fitness odası, antrenman sahası, antrenör odaları, sporcu dinlenme odası, mescitler, FIBA Odası, spor salonu, acil müdahale odası, teknik komiser odası, gözlemci odası, kafe, 152 araçlık otopark, 109 araçlık kapalı otopark bulunuyor. 

UZUN ZAMANDIR ÇALIŞMA YOK

Atıl halde duran inşaatta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kaynak ayırmaması sebebi ile çalışmaların aksadığını ifade eden vatandaşlar, “Çorlu yıllardır hep üvey evlat muamelesi görüyor. Hem hükümet kanadından hem de büyükşehirden, Çorlu yeteri kadar yatırım alamıyor. Tam bir şeyleri yapmaya çalışıyorlar o da yarım yamalak oluyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak’tan bu konuda çözüm üretmesini bekliyoruz. Çorlu’da yapılan yatırımları acil olarak incelemeli ve çözüme kavuşturmalı” diye konuştu.

22 KASIM 2018’DE BİTECEKTİ

22 Kasım 2017 tarihinde temeli atılan spor salonu inşaatının ise proje bitiş tarihi, temel atma töreninde yapılan protokol konuşmalarında 22 Kasım 2018 tarihinde bitirilmesi planlanıyordu. Ancak aradan geçen 2 yıla rağmen hala inşaatın yarım bir şekilde duruyor olması tepkilere neden oluyor. Üzerinden 2 yıl geçmiş bir yatırımın ne zaman tamamlanacağı ise belli değil.

ÇORLU’YA NEDEN YOK?

Süleymanpaşa’da devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası için dev bir kaynak ayıran Başkan Albayrak’ın Çorlu’da devam eden projelere kaynak ayırmaması akıllarda soru işaretleri bırakıyor. Vatandaşlar, “Hizmet binası için neredeyse milyonlarca lira harcandı. Bunun çeyreği Çorlu’ya gelmedi. Görev süresi boyunca Başkan Albayrak’ın Çorlu’da elle tutulur bir projesi bulunmazken bari yarım kalan inşaatlar tamamlansın da en azından Büyükşehir Çorlu’ya yatırım yaptı diyelim. Ama önceliğimiz hizmet binası.”diyerek tepki gösterdi.

BAŞKAN SARIKURT DA DİLE GETİRİYOR

Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt da gerçekleşen aylık olağan meclis toplantılarında Çorlu’da devam eden kapalı spor salonu inşaatının sürekli resimlerini paylaşarak inşaatın ilerlemediğini meclis üyelerine aktarıyor.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600