HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ÇORLU POLİSİNDEN KAÇAMADI

Çorlu’da 1 aydan bu yana artan hırsızlık olaylarının failleri Çorlu Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekip sayesinde yakalandı. 75 bin TL’lik 12 ayrı hırsızlık olayının failleri yakalandıkları güvenlik kameraları sayesinde yakayı ele verdi.
07 08 2020
2803 kez okundu
Çorlu’da son 1 ayda 12 ayrı hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheliler, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekip sayesinde yakalandı. Asayiş Büro Amirliğine bağlı özel ekip, saatlerce izledikleri güvenlik kameralarından şüphelileri tespit ederek inceleme başlattı.

12 OLAYIN FAAİLLERİ YAKALANDI

6 binadan hırsızlık, 1 otodan hırsızlık, 1 kapkaç, 4 işyerinden hırsızlık olmak üzere toplam 12 olay gerçekleştiren hırsızlık şüphelileri, Asayiş Büro Amirliğindeki özel ekip tarafından saatlerce izlenen güvenlik kameralarından eşkâllerinin tespit edilmesinin ardından üzerlerindeki uyuşturucu maddelerle yakalandılar.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüphelilerin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinde, 2. kata tırmandıkları ve oradan malzemeleri aşağıya atarak kaçtıkları görülüyor. Öte yandan bir başka hırsızlık olayında, girdikleri iş yerinde hırsızlık olayını gerçekleştirirken dışarıdan görünmemek için kafasına havlu attıkları ve daha sonra çuvalla dışarıya çıktıkları güvenlik kameralarına yansıdı. Bir işyerine havalandırma camından girdikleri kameralara yansırken bir apartmanın otoparkından bisikleti çaldıkları kameralara yansıyor.

YAKLAŞIK 75 BİN TL’LİK HIRSIZLIK

Polis ekiplerinin amansız takibi sonucu nakit para, döviz, 7 adet bisiklet, cep telefonları, elektronik malzeme, sigara, alkollü içecekler olmak üzere toplamda 75 bin TL’lik hırsızlık olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 19 yaşındaki Enver A. Ve 19 yaşındaki Mehmet T. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nce kurulan özel ekip tarafından kıskıvrak yakalandı.

SUÇ MAKİNALARI TUTUKLANDI

Polis ekipleri tarafından gerekli tahkikat ve ifadelerinin alınmasının ardından şüphelilerden Enver A.’nın yağma, uyuşturucu, gasp, hırsızlık gibi olaylardan 30 suç kaydının olduğu, Mehmet T.’nin ise yine benzer olaylardan 15 suç kaydının olduğu belirlendi. Her iki şüpheli de Çorlu Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından çıkarıldıkları Çorlu Adliyesi’nde tutuklanarak Cezaevinde gönderildi.Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600