HIRSIZ EVİ BU HALE GETİRDİ

Kapaklı ilçesinde Kayganacıoğlu ailesinin evine giren hırsızlar, hafta sonu oğullarına yapılacak söz töreni için aldıkları yaklaşık 20 bin lira değerinde altınları çalarken, evin odalarını da dağıttılar.
08.05.2019
382 kez okundu

Olay , Kapaklı'nın Bahçelievler Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki Perizat-Hüsamettin Kayganacıoğlu çiftinin evlerinde meydana geldi. Kimsenin bulunmadığı sırada eve giren hırsızlar, Kayganacıoğlu çiftinin, oğullarının hafta sonu yapılacak söz töreni için aldıkları takıları alırken, evin odalarını da darmadağın etti. Evlerine dönen çift, kapı kilidinin kırık olduğunu ve yatak odasında içinde 20 bin lira değerinde altın bulunan çantanın çalındığını belirleyerek polise başvurdu. İhbar üzerine olay yerine gelen Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri bölgede güvenlik kameralarını incelemeye aldı.
20 BİN LİRA ZARARIMIZ VAR
Perizat Kayganacıoğlu, "Yıllardır Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışıyorum. Kızım ve eşim eve geldiklerinde kapının göbeğinin dağıldığını görmüş. Oğlumun hafta sonunda gerçekleşecek olan söz töreni öncesi aldığımız takı eşyalarımızı yatak odasındaki gardırobun içine koymuştum. Ancak eve giren hırsız veya hırsızlar evi talan etmişler ve yaklaşık 20 bin TL değerindeki altınlarımızı almışlar. Polise haber verdik, gelip inceleme yaptılar. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Gerçekten mağdur olduk" dedi.
Onur ŞEKER