HAYVAN HIRSIZLARI ÇİFTÇİNİN KORKULU RÜYASI

Malkara ilçesinde, hayvan hırsızlıkları geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan çiftçilerin canını yakmaya devam ediyor.
11.10.2017
264 kez okundu

Son aylarda artış gösteren büyük baş hayvan hırsızlıklarına önceki gün bir yenisinin daha eklendiğini öğrendik.
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Ahievren Mahallesi’nde çiftçilik yapan Mehmet Kuru’ya ait ahıra giren kimliği belirsiz kişiler 15 bin lira değerindeki iki (2) baş düveyi çalarak kayıplara karıştı.
Olayla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan çiftçinin ağabeyi Kamil Kuru; “Ağabeyimin eşi gecenin ilerleyen saatlerinde hayvanlara yem vermeye geldiğinde ahırın kapısının açık ve bağlı bulunan iki düvenin de yerinde olmadığını görüyor. Durumu hemen Malkara İlçe Jandarma Komutanlığına bildirdik. Çalınan hayvanların arka kapıdan kaçırılarak, yaklaşık 1,5 kilometre ilerideki akaryakıt istasyonunun kamerasına yakalanmamak için tarlalık içinden yol boyunca yürütülerek ileride bekleyen kamyonete bindirildikleri tespit edilen izlerden anlaşılıyor” dedi.
KAMERALAR İNCELENİYOR
Öte yandan, Malkara İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yol boyunca saptanan noktalardaki güvenlik kameralarının incelemeye alındığı ve hayvan hırsızlarının en kısa sürede yakalanması için çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.
Önder TABAK