HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

Ergene Belediyesi tarafından 10- 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Yeşiltepe Mahallesi Futbol Saha alanında engelli çocuklara yönelik yarışma programı düzenledi. Düzenlenen yarışma programına katılan yaklaşık 60 çocuk yarışarak, keyifli bir gün geçirdi.
16.05.2018
473 kez okundu

‘Engelsiz Ergene’ sloganı ile atletizm spor branşında yarışan çocukların, birbirleriyle kıyasıya yarıştığı müsabaka, renkli görüntülere sahne olurken; müsabaka sonunda ödül töreni yapılan programda, tüm çocuklara ödül verildi. ‘Engelsiz Atletizm Yarışma’ programına katılarak yarışmacılara destek sağlayan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Engelli vatandaşların hayat içerisinde karşılaştıkları sıkıntıları toplumun, çevrenin ortak sorunu gibi bakmalıyız. Bu doğrultuda yaşadıkları her türlü ihtiyaç ve sıkıntıların giderilmesine yardım ederek, bir nebzede olsa hayatlarının daha da kolaylaştırılacağına inanıyorum. Gönül işi gibi yaklaşarak kendi sorunumuz gibi görüp empati kurarsak bilinçli ve hassasiyet gösteren toplum yapısı oluşturabiliriz. Engellilerin yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri ve hak ettiği hayat şartların kavuşturulması amacıyla elimizden gelen imkanları sağlamayız” dedi. Yüksel ayrıca “Düzenlediğimiz proje kapsamında etkinliğe katılan 60 çocuğumuzun bir nebzede olsa yüzlerini güldürmek ve  keyifli bir gün yaşamalarına vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, gülen yüzler de mutluluğumuzdur. Tüm katılımcılara eğlenceli bir gün geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
Günün sonunda illüzyon sinema ve palyaço eşliğinde gönüllerince eğlenen katılımcılar, başta Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel  olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Onur ŞEKER