HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYONU TOPLANDI

Malkara ilçesinde 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği toplantısı yapıldı.
15.02.2019
159 kez okundu

Kaymakam Erkan Karahan Başkanlığında Kaymakamlık Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Refet Çeviker, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Çıraklık ve Yaygın Eğitim Merkez Müdürü Şahin Çelebi ile Daire Müdürleri katıldı.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, yürütülen Kurum Faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmede, “Halk Eğitimi Merkezi olarak birinci yarıyılda mesleki kurslarımızda 449 kadın, 587 erkek olmak üzere bin 36 kursiyer 43 farklı kursa katılmış ve belge almıştır. Genel kurslarımızda 257 kadın, 194 erkek olmak üzere 451 kursiyer 35 farklı kursa katılmış ve belge almıştır. Okuma Yazma kurslarımızda 42 kursiyer kursa katılmış ve 23 kişi belge almıştır. Erenler İlkokulu’nda ve merkez binada okuma yazma kurslarımız devam etmektedir. Ayrıca 404 açık lise öğrencisine ve 165 açık ortaokul öğrencisine hizmet vermekteyiz” dedi. İhtiyaç duyulan ve açılması planlanan kurslarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Komisyon toplantısı yapılacak faaliyetler konusunda talep ve önerilerin sunulmasıyla tamamlandı.
Önder TABAK