HAYALLERİMİZİ BİR BİR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Gazetemiz DEVRİM WEB TV’ye konuk olarak canlı yayında hedeflerini ve projelerini aktardı.
08.08.2019
899 kez okundu

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda ikinci kez Ergene Belediyesi Başkanlığına seçilen Rasim Yüksel, DEVRİM WEB TV’de sunucumuz Asiye Kosava’nın canlı yayında konuğu oldu. Ulaş Mahallesinde bulunan belediye binasında gerçekleştirilen programda başkan Yüksel, kendisi hakkında bilgiler vererek, belediye olarak yaptıkları çalışmaları, hedeflerini ve projelerini aktardı. Yüksel, “Ergene yeni bir ilçe ve sorunları büyük olan bir ilçe. Göreve geldiğimiz ilk yıllarda içme suyu ve kanalizasyon borularını yeniledik. İlçemizde yol sorununu ortadan kaldırdık. Birçok ilçeden çok yeni olmamıza rağmen bir dönem içinde her şeyi yaptık. Hayallerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe’de Sevgi yolu yaptık. Bu yollar Paris’te yok. 17 mahallemiz var ve hepsinin yollarını ve altyapılarını inşa ettik. Sporda da çok iddialıyız. Altyapı gelmeden başarı gelmiyor ve ilk olarak altyapılarımızı genişlettik. Sosyal tesisler ve spor salonları inşa ettik. Akabinde Ergene Velimeşesporumuz BAL’da daha sonra 3. Lig’de de şampiyon olarak 2. Lig’e çıkma başarısı gösterdi. Takımımıza iş adamlarımızdan, sanayicilerimizden, esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Tekirdağ ve Ergene’nin başarısını tüm Türkiye gördü. Bu takımın desteğe ihtiyacı var.”dedi.
HASTANE YERİ UYGUN DEĞİL
Bölgede yapılması planlanan devlet hastanesi ile ilgili olarak açıklamada bulunan Yüksel, “Ben yeri uygun bulmadım. Yetkili arkadaşlarımız orada karar kıldılar. Yolu olmayan bir arsa seçildi. Bölgemizde vatandaşlarımız sağlık yönünden sıkıntı yaşıyor. Devlet yatırımı ne yazık ki geçtiğimiz dönem olmadı inşallah bu dönemde olacak. Devlet büyüklerimizden bu tarz yatırımları bekliyoruz.”dedi.
ARSALARIMIZ KAMULAŞTIRILMASIN
Organize Sanayi Bölgesi tarafından kamulaştırılacak olan arsalar ile ilgili konulara değinen Başkan Yüksel, “Bölgemizde en büyük sorunlarından biri de ergene Belediyesinin kamulaştırılmak istenen arsaları. Bölgemizin geleceği sıkıntı altına girecek. Bu yerler Velimeşe Belediyesinden Ergene Belediyesine geçti. İnsanlar yüzüğünü, bileziğini satarak bu yerleri aldı. Biz sanayinin sonuna kadar yanındayız ama şu anda doluluk oranı %40’larda. Ben Meclis Başkanımızdan bu konuda destek bekliyorum. AK Parti ve MHP meclis üyeleri de bizim arsalarımızın değerinin altında satılmasına karşılar. CHP’li belediyeyiz diye mi bize böyle yapılıyor? AK Partili başkanlarımız da bu konuda bilgili ve gerekli görüşmelerimizi yaptık.”dedi.
ATATÜRK EVİ İLÇEMİZİ HAREKETLENDİRECEK
Marmaracık Mahallesinde yapılması planlanan Atatürk Evi projesinin Trakya Kalkınma Ajansı tarafından birinci proje seçilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirten Yüksel, “Çok kısa zamanda güzel işler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Marmaracık Mahallemizde Gençlik Parkı yaptık yakın zamanda açılışını yapacağız. Aynı zamanda ilçemizin tanınması ve kalkınması için güzel bir proje hazırladık. Bu projemiz seçim çalışmalarımızda da yer almıştı. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evinin bire bir aynısını hazırladık ve bu projemiz Trakya Kalkınma Ajansı tarafından birinci proje seçildi. Projemizde göç anıtı, kafe, kütüphane, miniaergene yer alacak. Bölgemizi canlandıracak bir proje.”dedi.
EN BÜYÜK HAYALİM BÜYÜK BİR STADYUM
Ergene’de en büyük hayalinin büyük bir stadyum olduğunu dile getiren Yüksel, “En büyük hayalim devletimizden ilçemize bir stadyum yapılması. Ergene Tekirdağ halkını temsil ediyor. Bu konuda devlet yatırımlarını bekliyoruz. Tekirdağ milletvekillerimizden devlet yatırımlarını bölgemize bekliyoruz.”dedi.


ERGENE VELİMEŞESPOR FORMASI HEDİYE ETTİ
Programın sonunda Başkan Yüksel, Muhabirimiz Tutku Akbaş, Onur Şeker ve DEVRİM WEB TV sunucumuz Asiye Kosova’ya Ergene Velimeşespor’un formasını hediye etti.
Başkan Yüksel, düzenlenen canlı yayının sonunda başta tüm Ergene ve Tekirdağ halkının olmak üzere yaklaşan Kurban Bayramını kutladı.


Tutku AKBAŞ