HAYALLERİ TOPRAKLA YOĞURDULAR

'Dostluk Engel Tanımaz' Projesi kapsamında Özel Çorlu Koleji Anaokulu, Özel Çorlu Sağlık Anaokulu ve Özel Havuzlar Rehabilitasyon Eğitim ve Özel Çorlu Sağlık Koleji öğrencileri ve öğretmenleri toprakla buluştu.
05.05.2018
1048 kez okundu

Özel Çorlu Koleji Anaokulu, Özel Çorlu Sağlık Anaokulu ve Özel Havuzlar Rehabilitasyon Eğitim ve Özel Çorlu Sağlık Koleji işbirliği ile gerçekleştirilen proje hakkında yapılan açıklamada “Hayallerimizi Toprakla Yoğurduk. Çömlekçi çarkında torna çeken, çamurla tanışan öğrencilerimiz proje kardeşleriyle arkadaşlarıyla paylaşım içinde yaratıcı serbest çalışmalar yapıp ve özgürce eğlenerek güzel vakit geçirdiler. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin küçükten büyüğe herkesin kendine özgü bir ürünü ortaya çıktı. Seramik ana malzemesi kil, olan şekil alması kolay, alerjik olmayan bir malzemedir. Pişirilen seramikler sır denilen koruyucu bir tabakayla kaplanır. Seramik doğadan elde edilen malzemelerden yapıldığı için ekolojik bir üründür. Çamurla yapılabilecek form ve objeler sonsuz çeşitliliktedir.”
EL GÖZ BEYİN KOORDİNASYONUNA KATKI SAĞLIYOR
“Çocukların ve yetişkinlerin yaratıcılığını ve hayal gücünü kullanarak problem çözmesine, eleştirel ve çözüm odaklı düşünmesine olanak tanıyan etkinliklerdir, okul öncesi çocuklarda küçük kas gelişimine yardımcı olduğu gibi, bilişsel gelişimine, görsel olgunluğa ulaşmasında, farklılıkların ve benzerliklerin ayrımına varmasında, renkleri, biçimleri ve dokuları tanımasında, el-göz-beyin koordinasyonları gelişmesinde oldukça katkıları vardır.”
KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR
“Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde atölyesi bulunan Seramik Tasarımcısı Gaia Art Design Atölye Kurucusu Neslişah Barlas'a bu güzel etkinliğin mimarı olarak Okul Kurucusu Müslüm Hamaz ve Okul Müdürü Mahmut Selvi emeklerinden dolayı teşekkür etti. Okul Kurucumuz Müslüm Hamaz; ilerleyen dönemlerde Seramik ile ilgili bir başka farklı etkinliklere de okulumuzda yer vereceğimizi ve projemizi farklı sanatsal becerilerle destekleyeceğimizi de belirttiler. Okul Müdürü Mahmut Selvi ayrıca Proje Koordinatörleri Akten Can SönmezHarika ÇetinkayaZeynep İleri Çoban ve Özel Havuzlar Rehabilitasyon Eğitim Özel Çorlu Koleji ve Sağlık Koleji idarecilerine, tüm öğretmen ve öğrencilerine etkinliğe yoğun ilgi ve katılımları için teşekkür etti. Etkinlik toplu hatıra fotoğrafı ile sonlandırıldı. Sanat ile birleşen buluşan eller okulumuzun sanata ve sanatçıya verdiği anlam ve önemi bir kez daha göstermiş oldu” ifadelerine yer verildi. 
Onur ŞEKER