HAŞERE VE SİNEKLERE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Toplum sağlığını tehdit altına alan Korona virüsün yayılma riskine karşı dezenfekte çalışmalarına aralıksız ve yoğun bir şekilde devam eden Ergene Belediyesi ekipleri, diğer taraftan da vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarında bulunmaya devam ediyor.
01 07 2020
344 kez okundu

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri hava sıcaklıklarının artması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte karasinek, sivrisinek ve çeşitli haşerelerin üreme alanlarındaki çalışmalarını sürdürüyor.,
Hafta başı Pazartesi günü Ergene’de Yeşiltepe, Cumhuriyet (Demirbaba), Yulaflı, Marmaracık ve Sağlık mahallelerinde ilaçlama çalışmalarında bulunan ekipler, Salı günü Velimeşe (Karayolları – Deprem Konutları), Karamehmet, Bakırça, Ulaş, Kırkgöz ve Esenler mahallelerinde ilaçlama çalışmalarında bulundu. İki ekip halinde yapılan çalışmalarda 1 Temmuz Çarşamba günü Pınarbaşı, Paşaköy, İğneler, Ahımehmet, Misinli, Vakıflar mahallelerinde devam etti. 2 Temmuz Perşembe günü ise Yeşiltepe, Cumhuriyet (Demirbaba), Yulaflı, Marmaracık ve Sağlık Mahallesi, 3 Temmuz Cuma günü de Velimeşe (Karayolları – Deprem Konutları), Karamehmet, Bakırça, Ulaş, Kırkgöz ve Esenler Mahalleleri ile 4 Temmuz Cumartesi günü Pınarbaşı, Paşaköy, İğneler, Ahımehmet, Misinli ve Vakıflar mahallelerinde karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama yapılacak.‘KESİNTİSİZ İLAÇLAMA YAPILIYOR’
Ergene halkının sineksiz bir yaz geçirmesi için zaman gözetilmeksizin 24 saat kesintisiz ilaçlama yaptıklarını ve ilaçlama ekibinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Aşırı sıcaklara bağlı olarak artan sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı ilçemizin tüm mahallelerinde ilaçlama yapıyoruz. Önceliğimiz haşerelerin üreme kaynağı olan yerler. Yaz ayları boyunca sürecek olan çalışmalarımızla vatandaşlarımızın haşerelerden, sineklerden ve sinek vasıtasıyla bulaşan hastalıklardan uzak, rahat bir yaz geçirmelerini amaçlıyoruz” dedi.
VATANDAŞLARI DA UYARDI
Haşere ve sineklerin üremesinde en önemli etkenlerin çöp ve evsel atıklar olduğunu belirten Başkan Yüksel, vatandaşlara çöplerini ağzı kapalı poşetlerde hijyen şartlarına uygun bir şekilde çöp konteynerlerinin içine atmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600