HANIMELİ PAZARI ARTIK CUMARTESİ GÜNLERİ KURULACAK

Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin gazetemize ziyarette bulunarak, konseyin çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı ve yeni yıl öncesi hayata geçirilen Hanımeli Çarşısı’nın artık cumartesi günleri hizmet vereceğini açıkladı.
21 01 2020
539 kez okundu

Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin ve Yürütme Kurulu Üyesi Feray Okyanus Toprak Kaya gazetemiz Devrim’e ziyarette bulundu. Kent Konseyi Kadın Meclisinin çalışmalarını açıklayan Yetkin, kentte kadına yönelik projeler üretmeye devam ettiklerini ve her türülü projeyi de desteklemeye hazır olduklarını dile getirdi.

Çorlu’da kadınların ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri satışa sunarak aile bütçelerine katkıda bulunma fırsatı sunan ve yeni yıl öncesi açılarak büyük heyecan uyandıran Hanımeli Çarşısı’nın son iki haftadır cumartesi günleri hizmet verdiğini dile getiren Başkan Yetkin, “İlk etapta pazar günleri açılması uygun görülmüştü, ancak zamanla pazar günleri tatil günü olması sebebiyle hedeflenen ilgiyi görmedi diye düşündük. Bir de kış ayı sebebiyle havalar soğuk. Bu yüzden cumartesi günleri çarşıyı açmamız daha faydalı oldu, satışlar pazar günlerine istinaden daha fazla oldu. Hanımeli Çarşımız bundan böyle her hafta cumartesi günleri açılacak” dedi.

‘HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ’

Geride bıraktığımız 10 Ocak sebebiyle de Çalışan Gazeteciler Günü’müzü kutlamayı da ihmal etmeyen Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin, basından konseyin çalışmalarına destek istedi. Yetkin, “Biz Konsey olarak herhangi bir partiye dahil olmadan, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla dirsek teması kurarak ve herkese eşit mesafede durarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada varsa basının da sorunlarına çözüm bulmada iş birliğine hazırız” ifadelerine yer verdi.

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şerife Yıldız da nazik ziyareti ve desteği için Yetkin’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Defne Tuğçe AYAZ


Whatsapp
google_160x600