HALK OYUNLARI YARIŞMASI ÖNCESİ SON PROVA

Malkara Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekibi 16 Şubat 2019 tarihinde Tekirdağ Atatürk Spor Salonunda yapılacak, Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması öncesi, son provasını gerçekleştirdi.
11.02.2019
441 kez okundu

Halk Oyunları öğretmeni Güray Çelik ve eşi Şevkiye Çelik yönetiminde çalışmalarını yürüten Malkara Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterisine; Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Lerzan Baykal ile veliler ve ilçe halkı katıldı.
Halk Oyunları Öğretmeni Güray Çelik Devrim gazetesine yaptığı açıklamada; “16 Şubat İl Birinciliği yarışması öncesi Malkara Halkına unutulmayacak yöresel oyun gösterisi sunmak istedik. Minikler – Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde olmak üzere geniş oyuncu kadromuzla birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Halk Eğitimi Merkezince düzenlenen Halk Oyunları kursuna katılan yarışma ekibi ile Gösteri Grubunun seyircili genel provası yapıldı. Amacımız, yöre kültürümüzü yaşatmaktır. Gençlerimiz çok yetenekli. Özveriyle çalışıyorlar. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
Çalışmada; Arzu ile Kanber, Sirto, Karaçalı, Seksenbir, Tulum, Tekirdağ Karşılaması, Debreli, Kestane vb. oyunlar sergilendi.


Önder TABAK