Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır

Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından istifa baskılarına maruz kaldığını açıkladı. Kalko, bunu neden istediğini bilmediğini söyleyerek, Işıklar'dan kamuoyuna açıklama istedi.

Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko, kamuoyunu meşgul eden Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın "İstifa et" mesajlarına yönelik iddialara cevap verdi. Diğer yandan kulübün 2.Başkanı Süleyman Gencoğlu'nun ani kararla yönetimden istifasını da değerlendiren Başkan Kalko, "Süleyman Bey belediye başkanı ile şahsım arasında kaldı. Kendi isteğiyle istifasını verdi" dedi. Silivri'de bölgecilik ve yerli-yabancı ayrımı yapıldığını ifade eden Ümit Kalko, bu tutumun Silivri'yi yönetenlere yakışmadığını ifade etti. Takımın şampiyonluğuna gölge düşürmemek, belediye başkanlığı makamına saygı göstermek için şimdiye kadar sustuğunu belirten Kalko, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" diyerek artık sessiz kalmayacağının altını çizdi.
Silivrispor idari binasının önünde yaptığı basın açıklamasında gündemdeki bir takım konulara açıklık getiren ve Silivrispor üzerinden oynanmak istenen siyasi oyunlara da müsaade etmeyeceğini belirten Kalko, şu açıklamaları yaptı:
İSTİFAYA DAVET EDİLDİM
"Silivrispor'umuz 31 sene sonra tarihi bir başarıya imza attı ve 2. Lig'e yükseldi. Allah'ın izniyle şampiyonluk kupasını Silivri'ye getirdik. Bu süreçte başarıya giden yolumuzda birçok sorunlar yaşamamıza rağmen çok yere sustuk. Değerli basın mensupları, ilk teknik direktör değişikliği yaptıktan sonra defalarca kez belediye başkanı (Özcan Işıklar) tarafından istifaya davet edildim. Neden istifamı istiyor diye düşündüğümde bu cevabı aylarda CHP'li meclis Üyesi (Devrim Uzun) ırkçı bir söylemde bulunarak, şahsıma da tehditlerde bulunarak, içindeki nefreti 'yabancı' olarak gördüğü birisine duyduğu nefreti ortaya dökerek verdi. 
Onur ŞEKER

 

 

 

Diğer Haberler

ÇORLUSPOR’DA İMZA ŞOV DEVAM EDİYOR

ÇORLUSPOR’DA İMZA ŞOV DEVAM EDİYOR

Çorluspor yönetimi yeni sezonda şampiyonluk parolasıyla yola çıkıyor. İç ve dış transferde imzalar atıldı.
ATLETİZM SPORCULARI MADALYAYA DOYMUYOR

ATLETİZM SPORCULARI MADALYAYA DOYMUYOR

Ergene Belediye Atletizm takımı sporcuları Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonasından madalya ve derecelerle döndü.
12 DEV ADAM BASKETBOL OKULU SEZONU KAPATTI

12 DEV ADAM BASKETBOL OKULU SEZONU KAPATTI

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)’nun Resmi Spor Okulu olan Lüleburgaz 12 Dev Adam Basketbol Okulu Eylül ayında başlayan sezonun kapanışını gerçekleştirdi.
EDİRNESPOR’DA İMZALAR ATILIYOR

EDİRNESPOR’DA İMZALAR ATILIYOR

Bölgesel Amatör Lig takımlarından Edirnespor yönetimi 2017-2018 sezonu ile beraber geleceğin Edirnespor’unu kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.
ÇORLUSPOR’DAN TRANSFER TAARUZU

ÇORLUSPOR’DAN TRANSFER TAARUZU

Tekirdağ Birinci Amatör Lig’de şampiyonluk hedefleyen Çorluspor transfer konusunda düğmeye bastı.
ANKET
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sizce Çorlu nun en büyük sorunu nedir?
Sonuçları Göster