GÜVENLİ OKUL TOPLANTISI YAPILDI

2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde okulların çevresinde alınacak Güvenlik Tedbirleri Toplantısı, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi.
13.09.2017
323 kez okundu

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçirilmesi amacıyla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde Kaymakam Levent Kılıç başkanlığında güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıda, Çorlu’da 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçebilmesi için alınacak tedbirler ve yapılacak planlamalar görüşüldü. Kaymakam Levent Kılıç, “Bildiğiniz gibi 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına 18 Eylül itibariyle başlıyoruz. Özellikle 1. sınıfların kaynaşmasını sağlamak, hem de okulların açılış tarihinden önce bir nevi buluşmalarını temin etmek üzere 1 haftalık  uyum eğitimimiz var. Çocuklarımızın güvenli bir şekilde eğitim öğretim alması için tüm tedbirleri hep birlikte alıp uygulayacağız. Bu neticede de başarılı olacağız diye düşünüyorum. Öncelikle emniyet ve jandarma teşkilatımızın alacağı bir takım tedbirler var. Okul müdürlerimizin alması gereken ve bizzat nezaret etmesi gereken bir takım tedbirler  var. O açıdan büyük ve kapsamlı bir toplantı yapılması düşünüldü ve neticede de inşallah bu toplantımızı birazdan sizlerin de bizlere aktaracağınız konuları burada değerlendirerek neticelendirip 2017-2018 eğitim-öğretim yılını inşallah başarıyla tamamlamayı hedefliyoruz. 2017-2018 eğitim öğretim yılında beraberce huzur içerisinde güvenli bir şekilde neticelendirmek nasip olur. Hem okul güvenliği açısından hem okulda verilecek olan eğitim öğretim açısından hem de yeni yetişecek çocuklarımızın en iyi şekilde bu ülkeyi seven, bu ülke için yapılması gereken tüm fedakarlıkları gözünü kırpmadan yapacak, vatanına milletine bağlı milli ve manevi değerlerine bağlı saygılı bireyler olarak yetişmesini diliyorum” dedi.
KATILIM YOĞUNDU
Düzenlenen toplantıya Çorlu Belediyesi Başkanı Ünal Baysan, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Gürzsoy, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, Çorlu ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gürsan Çil, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Tutku AKBAŞ