GÖKYÜZÜNDE TATİL KEYFİ

Kurban Bayramı’nın son gününde tatilci vatandaşlar Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde mavi ile yeşilin buluştuğu Uçmakdere’de paraşüt keyfi yaşadı.
15 08 2019
375 kez okundu

Kurban Bayramı’nın son gününde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere’de tatilci yoğunluğu yaşandı.  İstanbul, Edirne ve Kırklareli gibi çevre illerden gelen tatilci vatandaşlar mavi ile yeşilin buluştuğu Uçmakdere’de paraşüt keyfi yaşadı
250 METREDEN ATLAYIŞ

Çevre illerden gelen kimi vatandaşlar paraşütle 250 metreden atlayarak tatili gökyüzünde geçirirken, kimi vatandaşlarda muhteşem manzarayı gezip piknik yaptı. Mert Ecertürk isimli vatandaş uçuş öncesi yaptığı açıklamasında, “İlk defa uçuş yapacağım. Biraz heyecanlıyım” dedi.
BAYRAM NEDENİYLE YOĞUNLUK VARDI
Paraşüt Pilotu Yılmaz Özkaya ise “Uçmakdere Marmara Bölgesinde yamaç paraşütünün en ideal, en verimli çalışan, en fazla uçuş veren yeri. Şu an biz Uçmakdere’de alçak tepelerden, 250 metrelik tepelerin birindeyiz. Rüzgar güzel denizden geliyor. Bayram nedeniyle bir yoğunluk var ama havalar bugüne kadar çok uygun değildi bugün hava çok güzel” diye konuştu.

İHA

 

 

 

 

 

Whatsapp
google_160x600