GÖKHAN ŞENTÜRK’TEN ANKARA ÇIKARMASI

Geçtiğimiz günlerde, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ile birlikte Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Yönetim Kurulu üyeleri; Hasan Efe, Recep Kartay, Recep Şenol ve Saffet Şimşek ile birlikte parti binasında düzenlenen toplantıda yerel basınla bir araya geldi.
12 10 2019
382 kez okundu

Ankara ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk; “İl başkanımız ve on bir ilçe başkanı ile birlikte bakanlıklar ziyaret edildi. Neler yapabiliriz, neleri değiştirebiliriz konusunda değerlendirmelerde bulunduk.
MALKARA’YA ADALET SARAYI
Adalet Bakanlığı’na Malkara Adalet Sarayı projesini sunduk. Öncelikle Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamıza bizlere bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmemizde; bölgemizin emniyet sorunu ile kadro durumu ele alındı. İlçemize kömür yardımlarının arttırılacağı müjdesini verdi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı tarafından ilçemiz adalet sarayı binasının, eski cezaevi alanındaki arsaya yapılacağı belirtilerek bu konuda çalışmaların hızlandırıldığı kaydedildi.
ELEKTRİK KESİNTİSİNE SON!
Enerji Bakanlığı ziyaretimizde, elektrik kesintisi sorunlarımızı dile getirerek, enerji hatlarımızın yenilenmesini istedik. Ciddi bir çalışma yürütülüyor. Artık Elektriklerimiz kesilmeyecek.
DOĞALGAZ MÜJDESİ!
TBMM Başkanımız Mustafa Şentop hocamız; ‘2020 yılı ihale programında Malkara ilçemiz de var. Doğalgaz işi bitmiştir’ dedi. İnşallah en geç üç yıl içinde, doğalgaz boru hattı ilçemizde hayata geçiyor. 2023 yılında evlerimizde doğalgaz olacaktır. Öte yandan, yollarımıza sinyalizasyon çalışması yapılacaktır. Küçükhıdır, Ahievren, Haliç ve Danışment mahallelerimizin alt geçit sorunlarını da yetkililere ilettik. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Gençlik Merkezi Projesi’nin hayata geçirilmesini istedik. İlçemize sports fitness salonu kazandırmak için girişimlerimiz oldu. Talebimiz değerlendiriliyor. Öte yandan, Malkara’ya 4 (dört) yıllık Ziraat Fakültesi ile Fen Lisesi kazandırmak istiyoruz. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Büyük Arıtma Tesisinin yapılması için kredi talebinde bulunduk” dedi.
DOKTOR EKSİKLİĞİ GİDERİLİYOR
Malkara Devlet Hastanesi’nde doktor eksikliğinin giderileceği müjdesini veren AK Parti İlçe Başkanı Şentürk, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile görüşmemizde hastanemize, genel cerrah, kadın doğum, ruh ve sinir hastalıkları, nöroloji doktoru talebinde bulunduk. Hastanemizin doktor eksikliğinin giderileceği sözü verildi. Allah kısmet ederse 2020 – 2021’de Türkiye’de doktor eksikliği tamamen giderilecektir” dedi.
ARAZİ TOPLULAŞTIRILMASI
AK Parti ilçe Başkanı Gökhan Şentürk, Malkara’nın 7 mahallesinde (Evrenbey, Hacısungur, İbribey, Karaidemir, Karamurat, Kırıkali ve Yörük) arazi toplulaştırma çalışmalarının görüşüldüğünü belirterek, yöremizde basınçlı sulama sistemine geçilmesi çalışmalarının yürütüldüğünü kaydetti.
Başkan Şentürk; Hayvancılık desteklemelerinin bir takvim çerçevesinde ödenmesini talep ettiklerini belirterek, Malkara Huzurevi’nin ise yılbaşına kadar açılacağını bildirdi.
Önder TABAK – Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600