GETTO DİZİSİ ÇORLU’DA ÇEKİLİYOR

BYDO Film Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Şehmuz Kartal, Banu Kaptanoğulları’nın yazdığı ve yönettiği, uygulayıcı yapımcılığını Yaşar Tuncer’in üstlendiği Getto Çorlu’da çekilmeye başlandı.
31.07.2018
4290 kez okundu

Başrol ve yapımcılığını Doğuş’un yaptığı Getto (Bir Sokak Hikayesi-Arka Sokaklar) Dizisi Çorlu’da çekiliyor. Dizinin tanıtım toplantısı için ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya gelen oyuncu ve yönetmen kadrosu, dizinin Eylül ayında yayınlanacağını söyledi.
Dizinin oyuncu kadrosunda Doğuş’un yanı sıra, Tuğçe Aykut, Şehmus Kartal, Vural Bingöl, Seda Kement, Bülent Yaşık, Osman Çengel, Ali Kemal Aydın, Fatih Küçük, Belkıs Akçil ve Sibel Nançın gibi isimler bulunuyor.
ÇORLU HİKÂYE İLE BÜTÜNLEŞİYOR
Sabah kahvaltısı programında bir araya gelen ekip, basın mensuplarının dizi ile ilgili sorularını yanıtladı. Filmin yönetmeni Banu Kaptanoğulları, bu proje için birçok bölge gezdiklerini Çorlu’nun İstanbul’a yakın olması ve dokusunun güzelliğini görünce tamamıyla hikâye ile bütünleştiğini ve burada olmaya karar verdiklerini söyledi.
BAŞIMDAN GEÇEN OLAYLARDAN ESİNLENDİM
Dizinin başrol oyuncusu Doğuş, dizi hakkında yaptığı açıklamada “Dizide kendi adım olan Orhan adı ile oynuyorum. Dizide başımdan geçen birçok olaylardan da esinlendik. Bu dizide şiddetin her türlüsüne karşı olan konuyu işledik. Dizide iyi karakterde olanlarda var, kötü karakterde de. Çorlu halkından gördüğümüz yakın ilgiyi hiç bir zaman unutamayız. Sette biz kendimiz daha çay demlemedik. Komşular sağ olsunlar çayımızı kahvemizi getiriyorlar. Umarız uzun ömürlü bir dizi olur” dedi.
Basın toplantısı daha sonra bir arada toplu fotoğraf çektirerek son buldu.
Tutku AKBAŞ