GENÇLİK PARKINDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Ergene Belediyesi tarafından kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan Marmaracık Mahallesi’ndeki Gençlik Parkı’nın içine konulan çocuk oyun gruplarının ardından ekipler peyzaj çalışmalarına başladı.
29 06 2019
347 kez okundu

Ergene’yi her geçen gün daha da güzelleştirme adına çalışmalar yürüten Ergene Belediyesi, Marmaracık Mahallesi’ne yeni bir park kazandırmaya hazırlanıyor. Ergene Belediyesi tarafından Marmaracık Mahallesi’nde toplam 6 bin 700 metrekare alan üzerine konumlanan gençlik parkında 3 bin 380 metrekare yeşil alan mevcut. Bunun yanı sıra ayrıca bin 700 metrekare beton yol, 580 metrekare yürüyüş yolu, çocuklar için 645 metrekare kauçuk oyun alanı, 13 adet kamelya, 50 adet oturma bankı, 1 adet çay ocağı, bay, bayan ve engelli tuvaleti, alan içinde bulunan bin 200 ağaca ek olarak bin 827 adet ağaç, oyun grupları, spor aletleri, trambolinler, engellilere yönelik aletler, aydınlatma ve sulama sistemleri yapılarak, parkın etrafı beton duvarlar ile çevrildi.
FİGÜRLER BOYANDI
Peyzaj çalışmalarında bulunan Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı olan ekipler parkın etrafını kilit parke taşlar ile döşeyerek yeni bir kaldırım oluşturulurken parkın ana caddeye bakan duvarları da farklı figürler ile boyanıyor.
Ergene’de çocukların ve vatandaşların keyifli vakit geçirebilecekleri yeşil alanlar ve çocuk parkları yapmaya devam ettiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Marmaracık Mahallemizde oluşturmuş olduğumuz yeni parkımız ile Ergene’deki çocuk oyun parklarına bir yenisini daha ekleyeceğiz. Parkımızın hizmete açılması ile vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın keyifle vakitlerini geçirecekleri çok güzel bir yeşil alanımız olacak” dedi.


Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600