GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile “Gençlik Haftası” kutlamaları, Malkara ilçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.
16.05.2018
303 kez okundu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Malkara Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış yaptığı açıklamada; “Gençlerin Sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişmelerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş sağlıklı nesillerin yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-19 Mayıs tarihlerini içine alan hafta ‘Gençlik Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Burada, Atatürk Anıtına çelenk bırakarak, Gençlik Haftası’nın başlatılması amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Gençlik Haftası çelengini genç arkadaşlarımla birlikte Atatürk Anıtına sunarak, cumhuriyetimizin kurucu lideri ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak topluca İstiklal Marşımızı söyledik.”           
19 MAYIS TÜRK MİLLETİNİN UYANIŞIDIR
“19 Mayıs milli mücadelenin başlangıç tarihidir. Yüce Atatürk, Kurtuluş mücadelesinde gençlerimizin çok önemli rolü olduğu için 19 Mayıs’ı Türk Gençliğinin Bayramı olarak ilan etmiştir. 19 Mayıs, Türk milletinin uyanışıdır” dedi.
Önder TABAK