GEDİZ COŞKUN’A COŞKULU KARŞILAMA

Cumhur İttifakı Malkara Belediye Başkan Adayı Harita Mühendisi Gediz Coşkun, seçim çalışmaları kapsamında Yeni Mahalle’de halkla buluşarak yapacakları projeleri açıkladı.
15.03.2019
235 kez okundu

AK Parti yöneticileri ve Belediye Meclis üyesi adaylarının da katıldığı programa mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Girne Kahvesi alanında toplanan halka hitap eden Malkara Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun; Yeni Mahalle’nin gelişmesi ve kalkınması için yapacakları projeleri hayata geçirmeyi taahhüt ettiklerini dile getirerek, “Mahallemizin yolları çok kötü… İlk etapta yapacağımız yol çalışması ile mahalle halkımızı rahatlatacağız. Mahallemize en kısa zamanda düğün salonu sözünü veriyorum. Zülfikarağa ve Gerçem Çeşme Yolları mevkiindeki arsaların imara açılmasını sağlayacağım. Mahallemizdeki eskimiş haldeki trafoyu TREDAŞ’la görüşüp değiştireceğim. Ve bunun takipçisi olacağım. Enerji Bakanlığı ve BOTAŞ ile görüşerek Malkara’mıza doğalgazın getirilmesi için çalışmaları hemen başlatıyoruz” dedi. 2020 yılında Malkaralılara doğalgaz müjdesini verdi.
SAĞLIK OCAĞI SÖZÜ VERDİ
Atıl halde bekleyen eski Hastane bölgesine 2 katlı sağlık ocağı sözü veren Coşkun, “İlçemizdeki resmi kurumlardan bazılarının bu bölgeye gelmesini sağlayacak ve mahallemizi yeniden canlandıracağım. Ekmekçiler Mesire yerini piknik alanı olarak düzenleyeceğiz. Gönence Mahallemize uzanan çevre yolunu yenileyeceğiz ve bölgeye elektrik hattı getireceğiz. Hayrabolu yoluna çıkan çevreyolunu da düzenleyerek yay şeklinde bir çevre yolu yapacağız. Mahallerimizin tüm sorunları tek tek ve çok iyi biliyorum” dedi.
MALKARA PAHALI İÇME SUYU KULLANIYOR
Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi’nin 500 milyon lira civarında bütçesi olduğunu dile getiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Harita Mühendisi Gediz Coşkun, “Ne yazık ki ilçemize 5 yıldır temiz su içiremiyoruz. Malkara pahalı içme suyu kullanıyor. İçme suyu boru hattında kaçak var. İnşallah temiz içme suyu hattından ilçemize su vereceğiz. İçme suyu fiyatını yüzde 50 düşüreceğiz. Tekirdağ ilimiz Türkiye’de en pahalı içme suyu kullanan iller arasında bulunmaktadır” şeklinde konuştu. AK Parti Malkara Belediye Başkanı Harita Mühendisi Gediz Coşkun, arıtma tesisinin doğru düzgün çalışmadığını ve suyun doğru arıtılmadığını ileri sürerek, bu durumun sebebinin iş bilmez ve beceriksiz bir belediyecilik anlayışı olduğunu dile getirdi. “AK Parti Belediyeciliğinde Yeni mahalleli hemşerilerimize çok iyi hizmetler gelecektir” dedi.
KAPIMIZ ARDINA KADAR AÇIK
Belediye başkanlığı kapısının ardına kadar açık olacağının altını çizen AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, “Sorun değil, çözüm üreteceğiz. Gönüllere girmek için hizmete talibiz. Cumhur İttifakı ruhu ile hiç kimseyi ayrıştırmayacağız, herkesin belediyesi olacağız. Belediyemizin ihtiyacı olan alışverişlerimizi yerel esnafımızdan, Malkara esnafımızdan yapacağız” dedi.
BELEDİYENİN BORCU 60 MİLYON TL
Konuşmasının son bölümünde Malkara Belediyesi’nin en önemli eksikliğinin danışılmadan ve görüşülmeden yatırım girişiminde bulunulması olduğuna dikkat çeken AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, bu nedenle belediyenin ciddi bir ekonomik sıkıntı içerisinde bulunduğunu ileri sürerek, gelinen noktada Malkara Belediyesi’nin 60 milyon TL borcu olduğunu söyledi. AK Parti Malkara Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun konuşmasının sonunda, “Bizler için durmak yok! Yola devam” diyerek seslendi. AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun’a Yeni Mahalle ziyaretinde; AK Parti il ve ilçe yöneticileri, gençlik kolları, kadın kolları ile partililer eşlik etti.
Önder TABAK