GEDİZ COŞKUN MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Cumhur İttifakının Malkara Belediye Başkan Adayı Harita Mühendisi Gediz Coşkun durmak bilmiyor.
08.03.2019
210 kez okundu

Her gittiği yerde sevgi ve coşkuyla karşılanan ve vatandaşların desteğini alan Coşkun, Yılanlı, Demircili ve Doluköy mahallelerinde vatandaşlara projelerini anlattı. Yılanlı Mahallesi’ndeki konuşmasına, “Yapacağımız çok iş var” diyerek başlayan AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, “Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen köylerimizdeki eksiklikleri yerinde tespit ediyoruz. Bizlere ve çalışma ekiplerimize bakın, ona göre karar verin. Köylerimizin bu 5 yıla çok ihtiyacı var. Geçtiğimiz dönem mahallelerimiz maalesef iyi hizmetler alamadı. Cumhur İttifakı ve AK Parti kadroları olarak birlikteyiz. İlçemize hizmet getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Büyükşehir Yasası ile birlikte Belediye bütçeleri arttı. Şimdi soruyorum ve birlikte değerlendirelim. Geçen son beş yılda mahallelerinize hangi hizmetler geldi? Çeşme, WC, menfez vb. yapıldı mı? Halbuki, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet yapmak için çok büyük bütçesi var. Büyükşehir’in imkanlarını kullanamadılar ve sınıfta kaldılar.”
KÖY YOLLARI BAKIM İSTİYOR
“Çevresel alt yapı çalışmalarını önemsiyoruz. Ortak yaşama alanlarının, köy meydanının ve camilerimizin bakımlarını yapacağız. Ne yazık ki Büyükşehir’den hizmet alamadık. İş bilmeyen bir belediyecilik anlayışına sahipler. Köylerimizden (mahallelerden) ilçeye toplu taşıma sıkıntısını gidereceğiz. Tarla yollarının bakımı yapılmadı. Köy içi yolları da eskiden yapılan yollar. Geçen 5 yıl içinde tüm yolların deformasyona uğradığını açıkça ve üzülerek görüyoruz.”
KÖY TARLALARI SATILMAYACAKTIR
“İlçemiz ekonomisinin canlanması noktasında üzerimize düşen neyse yapacağız. Belediye olarak Malkara’ya yatırım yapan sanayicilere kolaylık sağlayacağız. Geçici hayvan barınakları yapılacak, ORKÖY Kalkınma projeleri desteklenecektir. Köy tarlalarını kesinlikle satamayacağız” dedi. Malkara Birlik Yem Fabrikasının dar boğaza girdiğini ileri süren Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, “Yem fabrikası batağa doğru gitmektedir” dedi. AK Parti olarak hayvancılığı destekleyeceklerini dile getirdi.
KAPALI PAZAR YERİ İÇİN MİLYONLAR HARCANDI
Konuşmasında, ilçede tartışılan konular arasında olan Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri’nin akıbetini soran AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun; “Kapalı pazar yeri için milyonlar harcandı, fakat ortada bir şey yok! Belediyenin 60 milyon TL borcu olduğu söyleniyor. Eğer bu doğruysa Belediye büyük bir dar boğazda ve çıkmazda demektir. Borçsuz aldıkları Belediye ortada” dedi.Konuşmasında, Malkara’yı hak ettiği yere taşıyacaklarının altını çizen AK Partili Belediye Başkan Adayı Harita Mühendisi Gediz Coşkun, “Teşkilatlarımız çok güçlü. İdeolojik ve siyasi düşünmeyin. Bizler sorunlarınızı çözmek için huzurunuzdayız. Oyunuzu dikkatli kullanın! Malkara’nın kaybedecek bir dakikası dahi yok! Yapacağınız tercih çok önemli. Mantıklı bir seçim yapınız” diye konuştu.Malkara’nın hak ettiği hizmetleri alması için bu yola çıktıklarını dile getiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, “Çok iyi hazırlandık. Cumhur İttifakı olarak göreve hazırız. Önümüzdeki 5 yılın sonunda Malkara’mızı hak ettiği yere taşıyacağız. Sosyal Belediyeciliğin gereği; tarla yolları ve ana yolları yenileyeceğiz. Mahallelerimizdeki eski WC’leri kullanılabilir ve modern hale getireceğiz. Spor aletleri olmayan köyümüz kalmayacaktır” dedi.
YOL MEDENİYETTİR!
Köy yollarının berbat haldeki durumuna dikkat çeken AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun; “Yılanlı – Davuteli – Hemit Mahallelerimize alt yoldan geldik. Köy yollarımız çok kötü. İlk işimiz bu olacak. Yol medeniyettir. Aksi halde hizmet gelemez. Dolu Köyümüzün alt yapı noktasında sorunlarını biliyorum. İnşallah Ak Belediyecilik ile hak ettiğiniz hizmetleri alacaksınız” dedi.
Malkara’nın ürünlerini markalaştıracaklarını dile getiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, “İstihdamın çoğalması noktasında kirli sanayi olmayan sanayicileri ilçemize getireceğiz. Alt yapı hizmetlerini yapacağız. Tarımsal danışmanlık hizmetleri vereceğiz. Seracılığı, meyveciliği, hayvancılığı, tarımı destekleyeceğiz. Hayvancılık için yeni meralar kazandıracağız. Köy tarlalarını satmayacağız! Hayvancılığın gelişmesi için kullanacağız. Yem bitkileri ekeceğiz. Yem fabrikasını kesinlikle satmayacağız” dedi.      
SADECE 5 KÖYE 5 MUHTARA HİZMET ETMEYECEĞİZ
Konuşmasında, yem fabrikasının siyasi arpalık haline geldiğini ileri süren AK Parti Belediye Başkan Adayı Gediz Coşkun, “Yem fabrikasını profesyonel olarak yöneteceğiz. Sadece 5 köye 5 muhtara hizmet etmeyeceğiz. Belediyemiz iş bilmeyen kişiler yüzünden 60 milyon TL borçlu. Gelinen noktada geçtiğimiz günlerde kar yağışı sırasında tuzun bile karayollarından ödünç alındığını biliyoruz” şeklinde konuştu.
VAKİT MALKARA VAKTİ
100. Yıl Parkı yanında pazar yeri yapılıyor. Şu an inşaatı durdu, bekliyor. Çünkü daha 30 milyon lira gerekiyor. Hesap kitap yapmadılar. Muallakta kaldılar. Bunlar eğer bir 5 yıl daha kalırlarsa Belediyenin borcu daha da artacaktır. İnşallah AK Parti Belediyesi olarak Malkara’mızın hak ettiği mantıklı projeleri getireceğiz. Vakit Malkara vakti!” dedi.
Konuşmasının sonunda, su paraları hakkında soru yönelten vatandaşlara; Tekirdağ genelinde TESKİ su faturalarında yüzde 50 indirim yapılacağının sözünü veren Coşkun; hayvancılık su faturalarında daha da indirim yapacaklarını belirterek hayvancılıkta kullanılan suyu daha da ucuzlatacaklarını söyledi. Bir soru üzerine; “2014 yılından önce yapılmış olan binalar ruhsatlandırılacaktır. Yapılan bu binaların ruhsat ve izinleri verilecektir” sözünü verdi.


Önder Tabak