GAZİANTEP’TEN MADALYA İLE DÖNDÜ

Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Ümit Genç ve U-21 Karate Şampiyonası’ndan Destegül İhtisas Spor Kulübü madalya ile döndü.
12.08.2017
390 kez okundu

Çorlu Destegül İhtisas Spor Kulübü Karate-Do Kulübü sporcularından Uğur Burak Özgündüz Ümitler +70 kg. Kumite’de 1., Neşe Kıymet Diker U-21 Bayan 61 kiloda 1., Nedimcan Diker Erkek +84 kiloda 3., Tuncay Kuzu ise Erkek 60 kiloda 3. oldu.
Uğur Burak Özgündüz Ümitler +70 kiloda ve Neşe Kıymet Diker U-21 Bayan Kumite’de Türkiye seçmelerini puan vermeden kazanarak Türkiye’yi Tenerife-İspanya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda temsil edecekler.
İNANDIK, OLDU
Takımın başarılı Hocası Yılmaz Destegül yaptığı açıklamada, “Karate Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Ümit Genç ve U-21 yaş Bay Bayan Türkiye Şampiyonası 3-6 Ağustos 2017 tarihleri arasında Gaziantep Şahinbey Spor Salonu’nda yapılmıştır. Bin 500 sporcunun katıldığı şampiyonada Çorlu Destegül Spor Kulübü sporcuları şampiyonaya her zamanki gibi damgasını vurdu. Kulübümüzün sporcularından Uğur Burak Özgündüz Ümitler +70 kg. Kumite Türkiye Şampiyonu, Neşe Kıymet Diker U-21 Bayan 61 kiloda Türkiye Şampiyonu, Nedimcan Diker Erkek +84 kiloda Türkiye 3.’sü Tuncay Kuzu ise erkek 60 kiloda Türkiye 3.’sü olmuşlardır. Şampiyonanın son gününde yapılan Dünya Şampiyonası milli takım seçmeleri yapılmıştır, kulübümüzden 5 sporcu bu seçmelere hak kazanmışlardır. 3 sporcumuz elenerek şampiyonaya veda ederken Uğur Burak Özgündüz ve Neşe Kıymet Diker Türkiye seçmelerini puan vermeden kazanarak ülkemizi İspanya-Tenerife’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda temsil edeceklerdir. Şahsım, Kulübüm, ilim ve ülkem adına hayırlı olur inşallah. Aynı başarıyı Dünya Şampiyonası’nda da göstereceklerinden eminim. Emeğinize yüreğinize sağlık. İnandık oldu” ifadelerine yer verdi.
Onur ŞEKER