FUHUŞ VE UYUŞTURUCU YUVASI YIKILDI

Gazetemiz DEVRİM’de yer alan ‘Fuhuş ve Uyuşturucu Yuvası’ başlıklı haberimizin ardından harekete geçen belediye ekipleri, metruk binayı yıktı.
11 10 2019
861 kez okundu

Cemaliye Mahallesi Sinan Dede Caddesi üzerinde bulunan metruk evde fuhuş yapıldığı ve uyuşturucu madde kullanıldığı iddiasıyla mahalle sakinleri Gazetemiz DEVRİM’e ulaşarak tedirginliklerini dile getirmişti. Haberin yayınlanmasının ardından harekete geçen Çorlu Belediyesine bağlı ekipler, metruk evi yıkarak mahallede yaşayan vatandaşların rahat bir nefes almasını sağladı. Tedirginlik yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, “Bu bina kimindir bilmiyoruz. Burada gece madde bağımlıları bu binanın içine girip çıkıyor. Bu binadan kim sorumlu ve bina niçin kaldırmıyor merak ediyoruz. Onun yanı sıra bir de fuhuş yapanlar burayı mesken tuttu. Çocuklarımızla geceleri ne dışarı çıkabiliyor ne de balkonda oturabiliyoruz. İster istemez korku ve endişe duyuyoruz” demişti.


GAZETEMİZ ARACILIĞIYLA YARDIM İSTEDİLER
Mahalle sakinleri ve çevre esnafı, Çorlu’da son zamanlarda metruk binalarda gelişen ve daha sonra binalar yıkılarak çözüme kavuşturulan olaylara gösterilen hassasiyeti kendileri için de gösterilmesini gazetemiz aracılığıyla yetkililerden talep etmişti.


VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ
Yaşanan gelişmelerin ve artan yoğun şikayetlerin ardından Çorlu Belediyesine bağlı ekipler, binanın yıkım işlemlerine başladı. Çalışmaların tamamlanması ile rahat bir nefes aldıklarını belirten vatandaşlar, “Yayınlanan haberin ardından kısa bir süre sonra ekipler bölgede inceleme çalışmalarını tamamlayarak yıkım işlemlerini tamamladı. Sesimizin duyurulmasında öncülük sağlayan DEVRİM Gazetesi Ailesi’ne teşekkür ederiz” dedi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600