FİRARİ BAKIRCILAR’IN KATİLİ TUTUKLANDI

Çorlu’da, 20 gün önce cezaevinden firar eden Sadullah Bakırcılar, tartıştığı 2 kişi tarafından tabanca ile vurularak, öldürüldü. Gözaltına alınan şüphelilerden E.K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.
09.08.2019
502 kez okundu

Hıdırağa Mahallesi Çiçek Sokak üzerindeki bir evin bahçesinde meydana gelen olayda Sadullah Bakırcılar, 20 gün önce tutuklu bulunduğu Tekirdağ Açık Cezaevi'nden firar etti. Polisin her yerde aradığı Bakırcılar, gece Hıdırağa Mahallesi'nde bir arkadaşını ziyarete gitmek için yürürken karşılaştığı E.K. ve E.C. ile tartıştı. Tartışma sona ermesiyle arkadaşının evine giden Bakırcılar burada E.K. ve E.C.’nin silahlı saldırısına uğraması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Olaydan sonra kaçan ancak polis tarafından yakalanan E.K. ve E.C., ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan olayı gerçekleştiren E.K.’nin kasten adam öldürme suçundan tutuklanmasına karar verildi. E.C. ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Tutuklanan E.K., cezaevine gönderildi.
Ahmet Can AYDIN