FESTİVALLERE TAŞ ÇIKARTTI

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Karacakılavuz’da düzenlenen Keşkek Şenliği yoğun katılımla gerçekleşti. Gün boyu devam eden çeşitli aktivite ve yarışmalarla katılımcıların büyük coşku yaşadığı şenlik, gece konserleriyle eğlencenin doruğunda yaşandı.
16 08 2019
244 kez okundu

Süleymanpaşa Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Karacakılavuz 1. Keşkek Şenliği, festival organizasyonlarına taş çıkarttı. Karacakılavuz futbol sahasında gerçekleşen etkinlik, sabah saatlerinde çocuk oyun grupları ve yöresel ürünlerin satışa sunulduğu stantların ziyarete açılmasıyla başladı. Bayramın 3. günü düzenlenen etkinlik programı, sıcak havaya rağmen erken saatlerden itibaren vatandaşların akınına uğradı. Çevre ilçe ve mahallelerden gelen binlerce kişi, Karacakılavuz’a özgü el emeği göz nuru dokumalarla, yöresel ürünlerden satın aldı.
DEVLETİN ZİRVESİNİ AĞIRLADI
Şenliğin açılışı ise TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleşti. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, 22. Dönem Tekirdağ Milletvekili Ahmet Kambur, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Köşdere, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın başta olmak üzere il protokolünün yoğun katılımıyla gerçekleşen açılış töreninin ardından, Meclis Başkanı Şentop ve beraberindeki heyet, şenlik alanını gezdi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, halka keşkek ikramı yapıldı.


YÜKSEL: GELENEKLERİMİZİ UNUTTURMAYACAĞIZ
Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, alanı dolduran binlerce katılımcıya yaptığı konuşmada, Karacakılavuz’da bu yıl ilki düzenlenen Keşkek Şenliği’ni geleneksel hale getireceklerinin sözünü verdi. Şenlik organizasyonunun kapmasını önümüzdeki yıllarda daha genişleteceklerine dikkat çeken Yüksel, “Geleneklerimizi geleceğe taşımaya vesile olacak bu tür organizasyonlarımız artarak devam edecek. Eski örf ve adetlerimizi tekrardan canlandırarak, yöresel lezzetlerimizi tanıtarak, kültürümüzü gelecek kuşaklara aktaracağımız nice organizasyonlar için Karacakılavuz’umuzdaki Keşkek Şenliği milat olacaktır” şeklinde konuştu. 
KONSERLER, COŞKUYU ZİRVEYE TAŞIDI
Konuşmaların ardından gecede Emine Özata Demirci, Gencer Savaş ve Bandosu ile Burak Kibar sahne aldı. Sanatçıların sahne performansına eşlik eden vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendi. 


Defne Tuğçe AYAZ

Whatsapp
google_160x600