FERHADANLI FUTBOL TURNUVASI SONUÇLANDI

Tekirdağ Süleymanpaşa Ferhadanlı Mahallesi’nde 8 mahalle takımı 2 grupta mücadele etti. Bayram süresinde her gün oynanan maçlar sonunda gruplarında birinci olan takımlar finalist olmak için karşılaştılar.
11.06.2019
325 kez okundu

Bıyıkali ile Kaşıkçı takımları karşılaştı. Bıyıkali Mahallesi takımı Kaşıkçı takımını 2 – 0 mağlup etti. Kaşıkçı ve Bıyıkali takımlarının kupaları Süleymanpaşa Belediye  Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı, AK parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin tarafından verildi.
Daha sonra Final müsabakasında Ferhadanlı takımı ile Hacıköy takımı karşılaştı. Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği maçta ilk yarı 1-0 Hacıköy’ün üstünlüğü ile sona erdi. 2. yarıda daha pas yaparak ileri çıkan Ferhadanlı takımı durumu 1-1 yaptı. Hacıköy, Ferhadanlı sahasında daha etkili olmaya başlayınca ceza sahasında yapılan bir pozisyon neticesinde penaltı atışı oldu. Hacıköy penaltıyı gole çevirince durum 2-1 oldu. Maçın sonlarına doğru bir uzun topta Hacıköylü oyuncu Orçun Fırtına topu Ferhadanlı kalesine gönderdi. Maç 3-1 sonuçla sona erdi. Buna göre turnuva şampiyonu Hacıköy takımı olurken Ferhadanlı takımı da 2. olarak kupasını aldı.
Kupa ve madalyalarını AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı takdim ettiler. Ferhadanlı takımından Onur Lafçı turnuvanın gol kralı oldu.

HAKEMLER: Gürcan Çalışkan, Nihat Üssüz, Hakan Mutafçı

HACIKÖY: Okan, Rıdavan, Soner, Zeki, Sertan, Orçun, Berkay, Umut, Emircan, İbrahim, Emre

YEDEKLER: Berk, ERdoğan,Hasan, Tamer, Ufuk, Faruk, Ömer, Ramazan, Vahit, Yasin, İslam

FERHADANLI: Muhammed, Ahmet, Burhan, İlker, Nail, Kerem, Hakan, Fatih, Rıdvan, Ahmet, Onur

YEDEKLER: Atakan, Emre, Gencay, Gökmen, Necmi, Keri,m,Mithat, Murat, Murat, Deniz, Oğuz, Onur, Rahmi, Serhat, Tunahan

Ahmet Can AYDIN