EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ergene Belediye Başkanlığı’nın Eylül ayı olağan meclis toplantısı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel başkanlığında yapıldı. Ulaş Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
13.09.2017
252 kez okundu

Ağustos ayı meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Alınacak kararların ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi. Yoklama ve önergelerin görüşülmesinin ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri içerisinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün  sayılı yazısına konu olan Vakıflar, Ahimehmet ve Kırkgöz  Mahallelerinde bulunan toplam 133 adet taşınmazın satılması oy çoğunluğuyla kabul edildi. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 21.08.2017 tarih ve 540 sayılı yazısına konu olan belediye  müdürlüklerinin  2017 yılı bütçesi kalemlerine ek ödenek verilmesi hususu görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.  Tekirdağ Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Marmaracık 1. Etap uygulama imar planı revizyonunda yapılan uygulama imar planı değişikliğinde gerekli düzenlemelerin yapılması adına İmar Komisyonu’na oy birliğiyle gönderildi.
KOMİSYONA GÖNDERİLDİ
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yazısına konu olan Tekirdağ Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Sağlık Mahallesi 1085 parselde yapılan uygulama imar planı değişikliğinde gerekli düzenlemelerin yapılması görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na gönderildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 571 sayılı yazısına konu olan kadro ihdas edilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
Müjde İRFAN